elton74 Member

 • Member since Jan 5th 2015
 • Last Activity:
 • Forum
Posts
40
Likes Received
12
Points
238
Profile Hits
307
 • ckemi elton , pashe postimin tat per te lidh kanale iptv me dreamboxedit , SHUM FLM ! Desha me t pyt ca iptv provider mund tm keshillosh me cmim te arsyshem (kryesisht kanale shqiptare + paketen italiane) Je njish
  • pershendetje dhe flm per komentet
   Zor te gjesh IPTV cilesore me buxhet te vogel.
   Per kanalet italiane Sky & Mediaset Premium une perdor IPTV qe ofrohet nga Lucky. i gjen ne adresen luckystreaming.tv/ aktualisht kushton diku tek 70-80 euro/vit. Tek ky server ka edhe kanale shqiptare etj ne liste por sinqerisht nuk jane shume mire. Vetem kanalet italiane te SKY dhe Premium ja vlejne ketu. Lista qe kam perdorur ne video tutorial eshte nga Lucky. Nje internet me shpejtesi 8 Mb/s eshte OK per kete server, ndoshta edhe me pak.
   Nderkohe qe per mua serveri me i mire ne kompleks per sa i takon cilesise mbetet ish Rapid qe sot e gjen vetem ne forum : iptv.community/ Rapid ofron cilesi me te larte perfshire shqiptaret. Shume nga paketat si kanalet angleze, Sky DE, Pol, spankolle, holandeze etj jane me multiple audio & subs dhe me bitarte te larte njelloj si ne satelit. Ky server ka edhe kanale italiane por me perjashtim te kanaleve te RAI per Sky dhe Premium lista nuk eshte aq e plote dhe cilesore sa tek Lucky. Nje abonim vjetor ketu aktualisht kushton rreth 110 euro ne vit. Ky server kerkon shpejtesi me te larte interneti, te pakten 15 MB/s qe kanalet te punojne pa freeze.

   Sidoqofte qe te dy serverat ofrojne teste falas 1-3 ore nepermjet te cilave mund te krijosh nje ide me te qarte.

   kalofsh mire
  • Shume flm per rekomandimet , luckyn e kam provuar (te faqja e tyre e kan icik shtrenjte me 12/13 euro muaji edhe e mar te reseller kinez me 7$ muaji , support eshte dobet por ja vlen per cmimin) . Kte rapid nuk e njoh edhe te forumi nuk esht se e kuptova mire si mund te ofrohet sherbimi ,por pashe qe kerkoje sherbimin edhe kontaktohesh nga reseller.
   Edhe nje here flm
  • Tani qe mbaruan kampionatet mund ta blesh vete tek Lucky edhe me lire se kinezet.
   Vjet e kapa me 25 euro viti ☺.
  • WOOOT , me 25 viti i lucky ?? nuk te besoj hahah
  • po te kesh panel mundesh.
   per 50 euro ne vit po deshe Lucky me gjithe EPG hahahaha