Μεταδόσεις Αθλητικών Γεγονότων

There are 789 replies in this Thread which was already clicked 85,145 times. The last Post () by IsN0G00d.

  • ανοιξαν ξανα τα arena 16 ανατολικα;

    ο κώλος σου άνοιξε & ποστάρεις αλλού δικά μου κόλπα-post?;

    έτσι μου πε 1 πουλάκι........


    για να μην πω & που δεν ξερει τι ρωτάει ο άλλος εκεί & τι απαντάς κι εσύ

    πέρα βρέχει

    τι πίνετε???????

  • βλεπω στο προγραμμα απο το liveondat οτι τον αγωνα του παοκ με την τσελσι τον δειχνει σε ελευθερη μεταδοση το βουλγαρικο BNT3 στην 12593V10409 που ειναι σε multistream.σε μια ανιχνευση που εκανα κατεβασα τα καναλια και δουλευουν κανονικα.ξερει κανανας εαν κλειδωνει σε ωρα αγωνα?

  • τα multistream,εως και τωρα,επειδη δεν ηταν καναλια τυπικα ελευθερης ληψης (αλλα τυπου επαγγελματικης),δεν ειχαν τετοια συμπεριφορα (κλειδωμα εν ωρα αγωνα κλπ.

    το θεμα ειναι μηπως γινει αργοτερα,μια και η ληψη multistream παει να γινει δυνατοτητα ληψης,κοινων αποκωδικοποιητων

  • τα multistream,εως και τωρα,επειδη δεν ηταν καναλια τυπικα ελευθερης ληψης (αλλα τυπου επαγγελματικης),δεν ειχαν τετοια συμπεριφορα (κλειδωμα εν ωρα αγωνα κλπ.

    το θεμα ειναι μηπως γινει αργοτερα,μια και η ληψη multistream παει να γινει δυνατοτητα ληψης,κοινων αποκωδικοποιητων

    panSOStost :)

    κάτι σαν το 4:2:2.... (επίσης επαγγελματικού τύπου)

    έως τώρα έχουμε MultiStream:


    γαλλους

    ισπανους

    ιταλούς

    βούλγαρους

    ουκρανούς


    από 12.5west έως 39east


    αν παρέλειψα κάτι συμπληρώστε το............ ευχαριστώ


    ενώ στο Hevc 265 υπάρχει πολύ <κλείδωμα>

    το πρώτυπο αυτό φαίνεται να το προωθούν στο μέλλον

  • πληροφοριακα το liveonsat ειναι ανενημερωτο, καμια σχεση με παλιοτερα, τον αγωνα του παοκ ας πουμε θα τo δειξουν αρκετα περισσοτερα καναλια, polsat premium, arena sport κλπ. λογικα θα το ενημερωσουν πριν τον αγωνα αλλα καποτε το κανανε παρα πολλες μερες πριν...

  • μαλλον για το μελλον (2021)παει το FVC (Future Video Codec) H.266 με περαιτέρω βελτίωσης της συμπίεσης του βίντεο κατά 50% έναντι του HEVC .

    Κυριος για την βελτίωσης του 4Κ ,8Κ,12Κ,16K....


    Θοδωρή μου όλα για την εξοικονόμηση γίνονται τελικά έτσι?

    λίγο άσχετο αλλά μου θυμίζει το 5G για κέρδος bandwidth :P βέβαια όχι τόσο άσχετο γιατί το βλέπετε στην οπτική ίνα πάει το πράμα...

    και στο διαδικτυακό 4Κ είχαμε το VP9 (~h.265) μετά το VP10 που εξοικονομούν αντίστοιχα!

    sat multi stream, dvb-t multi plex κι όλοι οι καλοί χωράνε :saint:

  • χμ, μαλλον τωρα το βαλε, δυο φορες το κοιταξα,

    δεν νομιζω να ειμαι τοσο στραβος


    τεσπα θενκς

    βρε ΚΑβΛΩΣ ΤΗΝα


    στραβός όχι, κάτι άλλο ναι!

    δεν είδα να διορθώνεις τη κοτσάνα σου.........& κακώς σου απαντάνε γιατί είσαι ανάγωγος.

    θα σε πάω εμπλοκή σε όλα τα forum που γράφεις έσω κι έξω.-

  • Επειδή φέτος έχουμε μεγάλες αρνητικές αλλαγές στον Ισπανό, ένα ματς της premier league στις 17.00 δείχνει το #Vamos (11436 V 22000), το οποίο είναι στην συχνότητα του deportes 2 που μας άφησε χρόνους.

  • Οι αρνητικές αλλαγές ποιες είναι δηλαδή;

    Με την παρουσία των καναλιών bein sports έδειχνε Ιταλικό, Γαλλικό, Πορτογαλικό, Ολλανδικό και Βέλγικο, τα οποία φέτος δεν υπάρχουν (μετονομάστηκαν σε M. liga de campeones) και χάθηκαν και αυτά τα πρωταθλήματα.

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!