P@werVU Channels με ελληνικούς υπότιτλους & EPG

There are 1,017 replies in this Thread which was already clicked 100,570 times. The last Post () by georgeflu.

  • θα βάλω έτσι για την ιστορία το αρχικό του velvet για τους δέκτες που δουλεύουνε με stream relay


    εγώ θα προσθέσω στα πιο πάνω οτι έχουμε 2 userbouquet και οτι πλεον η oscam emu ειναι σε ipk για ολα τα image , πιθανόν να θέλει και αυτή την βιβλιοθήκη libusb-1.0-0

    -Για τους 4Κ δέκτες θέλεις oscam-emu για ARM

    - Για εγκατάσταση των ipk μεσω telnet τοποθετούμε το ipk στην διαδρομή /tmp/ και στο telnet δινουμε για pli:

    Code
     cd /tmp
    Code
    opkg install *.ipk

    https://github.com/oscam-emu/o…/wiki/Stream-Relay-config

  • DISCOVERY SCIENCE HD 12300 V 28000 sid 0c80

    Όποιος μπορει να βοηθήσει για να καταλάβω :

    Δέκτης ο vu+ solo , oscam emu –modern 1521 ,

    με τα openpli 4 , openatv , open bh που έχω δοκιμάσει ανοίγουν όλα τα ελληνικού ενδιαφέροντος στις 1W , 5E , εκτός από αυτό εδώ που παίρνω μαύρο : DISCOVERY SCIENCE HD 12300 V 28000 sid 0c80 από 1W.

    Μετά όταν περάσω στον δέκτη image Black Hole , ανοίγει μαζί με τα υπόλοιπα και αυτό , αλλά το ANIMAL PLANET HD 12300 V 28000 sid 0a2e μου το ανοίγει χωρίς ήχο .

    Τι μπορεί να φταίει παιδιά , υπάρχει καμία λύση ;

  • έχει αναφερθεί ξανά απο τον medousa , για να ανοίξει σε open pli το science πρέπει στης ρυθμίσεις οι ροές http -AIT-EIT-ECM

    να είναι απενεργοποιημένες

  • οπως λει κ ο φιλος ποιο πανω το animal planet δεν εχει ηχο...με bh κ τη πιο κανουργα εκσοση oscam alla ουτε με τις παλιες υπαρχει κατι να το διορθωσουμε

  • sat dream gr δοκίμασες?

    αν το λες για εμενα φιλε μου δυστηχως εχω κολλημα με το bhole..στο dreambox ειχα satdream k pli..ειναι περιεργο παντως να παιζουν ολα τα αλλα κ οχι αυτο..

  • γενικά χωρίς κάποιο ιδιαίτερο λόγο δεν χρειάζεται να κολλάμε

    το λέω γιατί στο sat dream gr έχουν κάνει αρκετή δουλειά τα παιδιά!

    πχ σε παλιό dm800 παλιό με sat dream gr 3 ORIGINAL όλα καλά γενικότερα


    τώρα για κλώνους δεν ξέρω...

  • Καλησπερα σας. Εχω τον δεκτη Edision Os Mega εβαλα HDF image επειδη στα προσθετα εχει το Kodi 17. Το προβλημα μου ειναι οτι δεν μου δουλευει η oscam οποτε τα βλεπω ολα μαυρα και αραχνα.

  • Καλησπερα σας. Εχω τον δεκτη Edision Os Mega εβαλα HDF image επειδη στα προσθετα εχει το Kodi 17. Το προβλημα μου ειναι οτι δεν μου δουλευει η oscam οποτε τα βλεπω ολα μαυρα και αραχνα.

    Πήγαινε στον φάκελλο etc/int.d κοίταξε το script αρχείο softcam.oscam-emu δές τις διαδρομές εκεί.

    Στο images HDF τα config πρέπει να είναι στη διαδρομή etc/tuxbox/cofig/oscam-emu στο φάκελλο config μέσα πρέπει να υπάρχει φάκελλος με όνομα oscam-emu,σε αυτόν το φάκελλο θα βάλεις όλα τα config μέσα.

    Ο binary emu πρέπει πρέπει να έχει όνομα oscam-emu να είναι στη διαδρομή usr-bin μέσα με 755 δικαιώματα.

    Όλα αυτά τα κανεις με DCC, δεν θα απαντήσω άλλο γιαυτό τό θέμα.

  • Καλησπερα σας. Εχω τον δεκτη Edision Os Mega εβαλα HDF image επειδη στα προσθετα εχει το Kodi 17. Το προβλημα μου ειναι οτι δεν μου δουλευει η oscam οποτε τα βλεπω ολα μαυρα και αραχνα.

    Πήγαινε στον φάκελλο etc/int.d κοίταξε το script αρχείο softcam.oscam-emu δές τις διαδρομές εκεί.

    Στο images HDF τα config πρέπει να είναι στη διαδρομή etc/tuxbox/cofig/oscam-emu στο φάκελλο config μέσα πρέπει να υπάρχει φάκελλος με όνομα oscam-emu,σε αυτόν το φάκελλο θα βάλεις όλα τα config μέσα.

    Ο binary emu πρέπει πρέπει να έχει όνομα oscam-emu να είναι στη διαδρομή usr-bin μέσα με 755 δικαιώματα.

    Όλα αυτά τα κανεις με DCC, δεν θα απαντήσω άλλο γιαυτό τό θέμα

    Ηδη εκανες παρα πολλα σε ευχαριστω πολυ ;)

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!