Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,134 replies in this Thread which was already clicked 393,617 times. The last Post () by scorpionfighter.

  • βασικα ποιο image εχεις?

    το τελευταιο αν δεν κανω λαθος,εχει καποια νεα hash, αλλα αν κερδιζεις κατι,σε σχεση με ποιο (ποια ηταν δηλαδη η παλια εκδοση που ειχες?)

  • αν δεν πειραξες κατι,η τελευταια που θα ερχοταν με online update σε sdg 6, ειναι η 11436...

    με αυτη,δε νομιζω να εχει καποια διαφορα (για εσενα κι εμενα) με την 11438

    στην oscam webif φαινεται ποια εκδοση τρεχει...

  • παντως παιδια εγω που εκανα την μεταφορα με dcc το <<oscam-svn11438-openpli40-webif-oscam-emu-patched>>αφου το απενεργοποιησα το oscam και εκανα μετονομασια το αρχειο με αυτο που υπηρχε ηδη στο φακελο usr/bin,ιδιο ονομα δηλαδη .εκανα επανεκινηση και κανονικα το δουλεψε !!

  • καλησπερα,θα ηθελα να ρωτησω στη παρεα για παρακεντρες ληξεις....με πιατο 110χ120 ποια ειναι ο πιο καλος συνδιασμος....τωρα εχω πανω 19.2(κεντρο),23,5,16 και 13 παρακεντρα..τι αλλο μπορω να προσθεσω ?για περιοχη πατρα


    ευχαριστω!!

  • καλησπερα,θα ηθελα να ρωτησω στη παρεα για παρακεντρες ληξεις....με πιατο 110χ120 ποια ειναι ο πιο καλος συνδιασμος....τωρα εχω πανω 19.2(κεντρο),23,5,16 και 13 παρακεντρα..τι αλλο μπορω να προσθεσω ?για περιοχη πατρα


    ευχαριστω!!

    πιο καλός συνδυασμός παράκεντρων λήψεων για να κάνεις τι & να βλέπεις τί Βασίλη?;;;;;;


    πχ αν είναι πράγματι 120 ύψος επί 110 πλάτος τότε μπορείς να βγάλεις άνετα από 1west έως 23east λαμβάνοντας όλα τα κανάλια ελληνικού ενδιαφέροντος & 9-13 (νοβ@τε)

    δες εδώ

    Κανάλια Ελληνικού Ενδιαφέροντος

    (μερικά θέλουν REFRESH γτ το post πάλιωσε)


    btw θα έχεις & πολλά αθλητικά

    όπως όμως έχουμε ξαναπεί η καλύτερη λύση για σπορ είναι το κινητό (αν & προσωπικά προτιμώ τις σταθερές/παράκεντρες για το zap)

  • Ευχαριστώ πολύ ?

  • παιδια θελω τη βοηθεια σας.προσπαθω να βρω τον thor 0.8w (κεντρο) με πιατο 110χ120 αλλα τιποτα...περιοχη πατρα...οποιοσ εχεις καποιος καμια ιδεα!πρωτα ειναι εφικτη η ληψη για πατρα?ευχαριστω

  • παιδια θελω τη βοηθεια σας.προσπαθω να βρω τον thor 0.8w (κεντρο) με πιατο 110χ120 αλλα τιποτα...περιοχη πατρα...οποιοσ εχεις καποιος καμια ιδεα!πρωτα ειναι εφικτη η ληψη για πατρα?ευχαριστω

    Μαλλον θες να μας τρελάνεις.. με 110.. προφανώς και ειναι εφικτή..μπες στο dishpointer.com, επελεξε το δορυφόρο, τη περιοχή σου και θα σου εμφανίσει που πρεπει να στοχεύσεις, ανύψωση, skew lnb κλπ..

  • παιδια θελω τη βοηθεια σας.προσπαθω να βρω τον thor 0.8w (κεντρο) με πιατο 110χ120 αλλα τιποτα...περιοχη πατρα...οποιοσ εχεις καποιος καμια ιδεα!πρωτα ειναι εφικτη η ληψη για πατρα?ευχαριστω

    Μαλλον θες να μας τρελάνεις.. με 110.. προφανώς και ειναι εφικτή..μπες στο dishpointer.com, επελεξε το δορυφόρο, τη περιοχή σου και θα σου εμφανίσει που πρεπει να στοχεύσεις, ανύψωση, skew lnb κλπ..

    πρωτα δε στελνω μυνημα για να τρελανω καποιον,τα εχω κανει ολα αυτα που λες..αλλα τιποτα...αλλα σε ευχαριστω που μπηκες στο κοπο να απατησεις!!

  • επειδη κι εμεις δεν μπορουμε να μαντεψουμε ποια ειναι τα "ολα " που εχεις κανει,θα χρειαστουν κι αλλες λεπτομερειες.

    πιατο και lnb ειναι ok?

    με ποιον τροπο προσπαθεις να βρεις τον δορυφορο (εχεις ανεβασει tv στην ταρατσα?)

    σε ποια συχνοτητα προσπαθεις?

    εχεις εμποδιο μπροστα?

    πιανεις καποιον αλλο δορυφορο εκει διπλα?

    και οτι αλλο μπορεις να σκεφτεις οτι μπορει να βοηθησει...

  • ελα φιλε.πιατο και lnb ειναι ενταξει και ο τροπος που παω να βρω τον δορυφορο ειναι με μια εφρμογη απο το κινητο(satellite director) απο τις πιο αξιοπιστες,και ταυτοχρονα εχω μια εφαρμογη που συνδεεται με τον δεκτη μεσω wifi και εκει μπορω να βλωπω το εκατστοτε καναλι σε καποιο δορυφορο ,σημα δηλαδη.δεν υπαρχει κανενα εμποδιο μπροστα,εννωειται elevation,azimuthm και skew ειναι ενταξει!!

  • απευθείας το καλωδιο στο δεκτη η μεσω diseqc?

    Το καλωδιο ελέγξες μηπως εχει φθαρει καπου?

    Στη ρύθμιση του tuner στο δέκτη εχεις βαλει τον thor-0,8w??

    Ο ιστος στήριξης του πιατου ειναι πλήρως κατακορυφος??

    Επιπλέον ισως χρειάζεται και κανα restart στο δέκτη για να "δει" το δορυφορο..

  • απευθείας το καλωδιο στο δεκτη η μεσω diseqc?

    Το καλωδιο ελέγξες μηπως εχει φθαρει καπου?

    Στη ρύθμιση του tuner στο δέκτη εχεις βαλει τον thor-0,8w??

    Επιπλέον ισως χρειάζεται και κανα restart στο δέκτη για να "δει" το δορυφορο..

    μεσω diseqc φιλε και εχω βαλει σε μια απο της πορτες thor-0.8w..θα δοκιμασω και ενα restart!!ευχαριστω

  • Καλυτερα θα ηταν να το κανεις χωρις νταισεκ και μετα να το προσαρμοσεις αφου βρεις σημα,εγω τουλαχιστον ετσι κανω!

    καλη ιδεα,θα το δοκιμασω...αν το βρω και κλειδωσει σημα ,μαλλον θα φταει το diseqc...

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!