Αγορα lnb

There are 3 replies in this Thread which was already clicked 509 times. The last Post () by spartans.

  • καλημερα εχω μια ερωτηση....για αγορα ενα καλο lnb για τον thor 0.8 γιατι δεν παει αλλο ..καποιες συχνοτητες τις βγαζει δυσκολα και καποιες καθολου .Μολις βρεχει λιγο πεφτει το σημα αρκετα σε ολες τις συχνοτητες ειδικα την 12303 που ειναι ενδιαφερον ..περιοχη βορεια ελλαδα θρακη ευχαριστω

  • καλημερα εχω μια ερωτηση....για αγορα ενα καλο lnb για τον thor 0.8 γιατι δεν παει αλλο ..καποιες συχνοτητες τις βγαζει δυσκολα και καποιες καθολου .Μολις βρεχει λιγο πεφτει το σημα αρκετα σε ολες τις συχνοτητες ειδικα την 12303 που ειναι ενδιαφερον ..περιοχη βορεια ελλαδα θρακη ευχαριστω

    LNB inverto ultra black high gain 0,1db

    Aλλά η 12303 είναι πολύ εύκολη συχνότητα σε όλα τα κάτοπτρα

    Η βροχή πάντα επιρεάζει το πιάτο , και ιδιαίτερα αν είναι μικρό-εσύ τι διάμερο πιάτου έχεις ??

    Υπάρχει περίπτωση αν έχει πάρει και υγρασία το καλώδιο ή να είναι κάπου φθαρμένο (ένα πολύ καλό -όπως είπε και ο johnmore- είναι το βιοκάλ)

  • ευχαριστω για την απαντηση διαμετρο 1.10 εχω και ενα μικρο εμποδιο

    αν θες γράψε μας τις πλήρεις διαστάσεις 'Υψος επί Πλάτος αφού αναφέρεσαι σε offset

    λογικά αν όλα ήταν ορθά, έπρεπε να το λαμβάνεις υπό ΚΣ! είναι κάποιο επώνυμο ή no-name? ο δέκτης σου είναι σύγχρονος dvb-S2 έτσι? λαμβάνεις άλλα HD κανάλια κανονικά?

    έχει σκουριάσει ή στραβώσει κάπου? αν υπάρχει η δυνατότητα αναρτείς & φώτο του κατόπτρου...


    όσο αφορά το εμπόδιο που ανέφερες μιλάμε για δέντρο, κτίριο, βουνό?

    ο συγκεκριμένος δορυφόρος για βόρεια ελλάδα δεν είναι πολύ δυτικά στον ορίζοντα, συνεπώς δεν έχει μεγάλη κλίση προς τα κάτω το κάτοπτρο όπως για παράδειγμα ο 30west!

    γενικότερα για τα εμπόδια συνηθίζουμε να τοποθετούμε την βάση με το κάτοπτρο όσο πιο μακρυά & εκ διαμέτρου αντίθετα από το εμπόδιο που έχουμε


    *** το BIOKAL (BIOμηχανία ΚΑΛωδίων) που ανέφερε ο Αντώνης είναι ΠΟΙΟΤΙΚΟ & ΕΛΛΗΝΙΚΟ γι'αυτό & στηρίζουμε εννοείται!!! ***

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!