Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,135 replies in this Thread which was already clicked 401,195 times. The last Post () by bigapple.

  • Αν είδες πιο πίσω αυτό το κανάλι δεν τα έχει όλα υποτιτλισμενα , και έχω αναφέρει να δούνε και με πιο παλια image και εκδόσεις μήπως και είναι θέμα με το enigma

    Το ξέρω το κανάλι , υποτιτλισμό δεν έχει πάντα , το ίδιο ισχύει και στην ροή από ΟΤΕ , αν λύνεται όντως το πρόβλημα με κάποιο δέκτη - image ρώτησα.

    vu solo. os mini, 800se με pli δεν είναι ΟΚ πάντως.

  • στον ote ειναι σωστοι ? ή οχι ?

    αν λύνεται - αν ειναι κατι στο enigma μπορει αν ομως ειναι σε driver για ολους τους κατασκευαστες δεν γινετε πχ τους δεκτες που εχεις δεν υποστιζονται πλεον πληρως απο τον κατασκευαστή τους , δεν ξερω μηπως στο edision os nino /plus ειχε γινει τωρα τελευταια καποια αλλαγη στους υποτιτλους με driver αυτοι που εχουνε ας ρίξουνε μια ματια

  • στον ote ειναι σωστοι ? ή οχι ?

    αν λύνεται - αν ειναι κατι στο enigma μπορει αν ομως ειναι σε driver για ολους τους κατασκευαστες δεν γινετε πχ τους δεκτες που εχεις δεν υποστιζονται πλεον πληρως απο τον κατασκευαστή τους , δεν ξερω μηπως στο edision os nino /plus ειχε γινει τωρα τελευταια καποια αλλαγη στους υποτιτλους με driver αυτοι που εχουνε ας ρίξουνε μια ματια

    Εννοούσα ότι ούτε ο οτε έχει σε όλες τις εκπομπές υπότιτλους, δεν έχει πρόβλημα με τα subs αν και νομίζω είναι embedded.

  • το g-share τι είναι ακριβώς ρε παιδιά cam? Η εχει σχέση με iptv



    Όχι iptv δεν είναι αλλά παίζει σε ειδικα android box dvb-s2 με cs server

    τόσο ΕΙΔΙΚΑ που αγοράζεις 1 δέκτη για περιορισμένη χρήση :(

    συν ότι δεν είναι με κάποια συνδρομή συνεπώς αντιλαμβάνεστε ότι δεν θα κρατήσει για πολύ......στηρίζεται στην αγορά δεκτών!

  • σε τι image ? και τι θελεις να κανεις?

    γιατι στο pli τα περναει στα settings


  • Καλησπέρα σε ολα τα παιδια. Εχω παρει ενα τεστ cccam για το πακέτο antiksat στους 16 east.Στα καναλια αυτα εχω μονο ηχο και οχι εικονα.Ο δεκτης μου ειναι vu solo 2 με openpli 4.Θα ηθελα ρωτήσω αν μπορώ να κανω κατι εγω αν ειναι θεμα ρυθμίσεων.

  • σε τι image ? και τι θελεις να κανεις?

    γιατι στο pli τα περναει στα settings


    που βρησκεται αυτο το αρχειο;

  • θοδωρη για να ξεκινησω απο την αρχη

    προσπαθουμε καποια μελοι απο το openpli forum να φτιάξουμε enigma 2 για το KI PRO

    αυτην την εποχη βγαινει στην κυκλοφορια ο amiko a5 με υποστιριξει ενιγμα 2 στην sd'

    o amiko a5 εχει τα ιδια χαρακτιριστικα με το ΚΙ pro μονο το tuner ειναι διαφορετικό

    το KI pro εχει το AVL8662 το enigma openatv του αμικο ξεκινα χωρις πρόβλημα απο την sd αλλα δεν δουλευει το tuner

    και το τηλεκοντρολ . πηρα το remote.conf απο το firmware ki plus VITMOD enigma 2 το παραμετροποιησα λιγο και τωρα δουλεύουν

    τα περισοτερα πληκτρα αλλα δεν δουλευουν ολα και ελεγα αν γινοταν με το hotkey να έβλεπα πως τα αποθηκεύει και να τα πέρναγα μετα στο remote.conf


    https://forums.openpli.org/top…r/?view=findpost&p=893317

  • το remote.conf μαλλον ειναι για android στο atv λενε για /etc/amremote/remote.conf

    σε enigma το keymap ειναι /usr/share/enigma2 αλλα δεν πρεπει να εχει σχεση το ενα με το αλλο στο pli τι λενε ???

    Ναι στο armremote ειναι είχε του alien και το αντικατέστησα με το με του vidmod, του άλλαξα κάποιους κωδικούς και δούλεψαν τα περισσότερα πλήκτρα αλλα Όχι ολα.

    και λέω εγώ τώρα άμα με το hotkey ενεργοποιήσω τα πλήκτρα που δεν δουλεύουν και βρω τους κωδικους που εχει αποθηκεύσει και του περασω στο remote .conf :huh::huh::huh:

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!