EPG για τα Κανάλια Ελληνικού Ενδιαφέροντος

There are 456 replies in this Thread which was already clicked 52,471 times. The last Post () by dr_virus.

  • Για να προσθέσουμε στα κανάλια ελληνικού ενδιαφέροντος EPG θα χρειαστούμε από τα προσθετά του δεκτή το EPG import το οποιο ειναι στα extensions

    θα χρειαστούμε και τις πρόσθετες πήγες από εδω(extra.sources.xml.zip ) -unzip και πάνε στην διαδρομή /etc/epgimport

    49950f6.png

    και με τα θα δούμε να εμφανίζεται στις πήγες του EPG import

    9f64972ea37fb4f46855bc03.jpg


    το επιλέγουμε και αποθηκεύουμε ,και κάνουμε χειροκίνητη εισαγωγή και αποθηκεύουμε


  • Μήπως γνωρίζεις ποιό πρόγραμμα εκπομπών (προφανώς κάποιας συγκεκριμένης χώρας) ακολουθεί το NGC HD (23.5E) γιατί δεν συμβαδίζει με το πρόγραμμα των ελληνικών πακέτων.

  • Μήπως γνωρίζεις ποιό πρόγραμμα εκπομπών (προφανώς κάποιας συγκεκριμένης χώρας) ακολουθεί το NGC HD (23.5E) γιατί δεν συμβαδίζει με το πρόγραμμα των ελληνικών πακέτων.

    αν θυμαμαι καλα, το NGC HD στις 23.5 συμβαδιζει με τα Ελληνικα NGC HD.

    οι απλες εκδοχες NGC των Ελληνικων πακετων,συμβαδιζαν με το nat.geo romania στις 0.8W (εδω και λιγες μερες ομως,εχει κοψει τους Ελληνικους υποτιτλους).

  • ok κανανε την αλλαγη , ελληνικά εχουνε το animal ,showcase & discovery central europe , αγγλικα το id xtra & tlc καθως και το Dtx και χωρις το science , και το ΙD σε νορβηγικά

    ξανακατεβαστε τις πήγες απο το πρωτο ποστ



  • το epg των science k tlc εχει ξαναγινει Ελληνικο,καθως επισης εχουν μπει στο βασικο αρχειο των πηγων,και καποια ακομα καναλια.

    αν θελετε,απλα τα προσθετετε στα δικα σας

    edit: τα εβαλα ολα,γιατι δεν προλαβαινω τωρα να παρω μονο τα νεα...

    επισης,το fine living αν και το εβαλα στη λιστα (ετοιμα τα ειχα και περιμενα να μπουν) δεν υπαρχει στις βασικες πηγες,οποτε και δεν φερνει ελληνικο epg.


    επισης,οσοι χρησιμοποιειτε satdtreamgr image,ολα τα νεα εχουν προστεθει στη βαση δεδομενων του epg


  • καλημερα σε ολους ......ενα προβλημα με το ERG GR δεν μου βγαζει ελληνικα στα nat geo ,natgeo wild, BBC EARTH ,HISTORY , και στα υπολοιπα καναλια στις 23 μοιρες εδω και λιγες μερες

  • Ναι εχω το ιδιο ...δουλευε κανονικα εχει λιγες μερες τιποτα......μου τα βγαζει στ αγγλικα μονο τα PowerVu δουλευουν στα ελληνικα..

  • τοτε βάλε στο epgimport καθαρισμος τρεχοντος epg πριν την εισαγωγή =>NAI

    αν πάλι δεν έχεις τοτε θα πας χειροκίνητα για να το σβησεις , αφου δώσεις πρώτα στο telnet init 4 για να σταματήσεις το enigma
    (init 3 επαναφορά ) και μετα με τον ftp (dcc κλπ)στην θεση που εχεις το epg.dat το διαγράφεις , επαναφέρεις και κανεις εισαγωγή χειροκίνητα στο epgimport
    και βλεπουμε ...????

  • καλημερα ..... εκανα οτι μου ειπες medousa89 αλλα τιποτα το προβλημα παραμενει...στα nat geo και στα τρια τα τσεχικα μου βγαζει τσεχικο EPG....στα nat geo HD nat geo wild HD δεν μου βγαζει τιποτα και στα υπολοιπα καναλια στις 23 μοιρες μου βγαζει αγγλικα...μονο τα PowerVu εχουν ελληνικο EPG...

  • σε μένα δουλεύει κανονικά ,δοκιμασε το δικο μου epg.dat κάνοντας αντικατάσταση με το δικο σου

    πρωτα πας στο epgimport και βαλε στο ΟΧΙ "καθαρισμός τρέχοντος epg...."

    μετα μέσω του telnet δινεις init 4

    ανοίγεις τον ftp client και θα αντικαταστήσεις τo epg.dat στην θέση που το έχεις

    και για επαναφορα init 3 στο telnet

    πες μου αν εχει τωρα ??

    αλλιως μπορει να εχει αλλα service reference

  • βασικα...η κατι δεν παει καλα με τις πηγες σου,η για καποιο λογο εχεις διαφορετικα id καναλιων.

    βαλε τις πηγες σου να τις ριξουμε ενα ματι...

  • Το δοκιμασα το μεσημερι εισαγωγη και ειναι ενταξει και τωρα που γραφω το δκιμασα παλι ειναι ΟΚ..... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ

  • ναι,αλλα αυτο που σου λεει ο .:T3O:., (κι εγω αμεσως τωρα) ειναι οτι μολις συμπληρωθει ο χρονος που ειναι αποθηκευμενος στο δικο του epg.dat (5-7 μερες) ,(η εαν το βαλεις τωρα χειροκινητα να κανει update) και μετα κανει update το δικο σου οπως παλια,θα ξαναεμφανιστει το προβλημα (λογικα και εαν υπαρχει θεμα στις πηγες...)

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!