Καφενείο - Γενικές Συζητήσεις

There are 1,416 replies in this Thread which was already clicked 79,551 times. The last Post () by IsN0G00d.

    • Official Post

    Δηλαδή ρε παλικάρια για να καταλάβω έχετε-έχουμε λύση όλα τα άλλα προβλήματα σε αυτή την ριμάδα την ζωή και το μόνο πρόβλημα που υπάρχει πλέον ( και γράφονται όλα αυτά ) είναι για το ποιο κανάλι και αν ναι ή όχι δείχνει κάποιο αγώνα?


    ΕΛΕΟΣ ΡΕ ΑΔΕΡΦΙΑ ΕΛΕΟΣ................Μήπως τελικά δεν είμαστε για τίποτα?!?!

  • Δηλαδή ρε παλικάρια για να καταλάβω έχετε-έχουμε λύση όλα τα άλλα προβλήματα σε αυτή την ριμάδα την ζωή και το μόνο πρόβλημα που υπάρχει πλέον ( και γράφονται όλα αυτά ) είναι για το ποιο κανάλι και αν ναι ή όχι δείχνει κάποιο αγώνα?


    ΕΛΕΟΣ ΡΕ ΑΔΕΡΦΙΑ ΕΛΕΟΣ................Μήπως τελικά δεν είμαστε για τίποτα?!?!

    Aν θές Γιάννη μετεφερέτα όλα αυτά (και τα 2 προηγούμενα ποστ) στο "καφενείο-συζητήσεις" να πούμε 2-3 πραγματάκια -γιατί κάπου πρέπει να λήξει το θέμα αυτό δεν αναφέρομαι στους συγγεκριμένους φίλους αλλα θα τους χρησημοποιήσω για να το λείξουμε ή να το κόψουμε σαν τον "ομφάλιο λόρο" ....γενικά η όλη κατάσταση μου θυμήζει πολλά απο το προηγούμενο φόρουμ


    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

  • Καταρχήν Ευχαριστώ τον mod που μετέφερε το θέμα εδώ.

    Επίσεις Ευχαριστώ και τον admin για την φιλοξενεία του, τον οποίον θέλω να παρακαλέσω για την κατανοησή του σε ορισμένα ΚΑΚΩΣ-ΚΕΙΜΕΝΑ !!

    Επίσεις θέλω να Ευχαριστήσω όλους εσάς που μας βοηθάτε και εδώ αλλά και στο προηγούμενο φόρουμ και ξεστραβονώμαστε.

    Τέλος θα ήθελα να υπενθυμίσω σέ όλους τους Φίλους καθώς και σε κάποιους άλλους "Φίλους" ότι εδώ φιλοξενούμαστε.


    Filoxenia Ελληνικότατη λέξη, σημαίνει πώς αν σε καλέσουν κάπου είτε πάς απο μόνος σου πρέπει να είσαι Σοβαρός είτε αυτό

    είναι σπίτι ή επιχείρηση ή φόρουμ ή μπουρδέλο -τώρα- αν πάς σε κωλοχανείο εκεί αλλάζει !!! Αλλα κάποιοι "φίλοι" εδώ μέσα κωλοχανείο

    δέν θα το κάνετε.

    Εχουν γνώση οι φύλακες πλέον !!! (Τι εννοώ?? χμ χμ στήν πορεία τα υπόλοιπα)


    Ασχολούμε με τα δορυφορικά 13 χρόνια περίππου, οι γνώσεις μου ελάχιστες σε σχέση με τα 13 χρόνια !! Και αυτό διότι δέν γνωρίζω

    αγγλικά για να καταλάβω κάποια "θεματάκια".


    Τωρα θα μου πείτε τί σας ενδιαφέρει που έμεινα μαλάκας και δεν ξέρω πολλά, χμ χμ, έλα μου ντέ που κάποιοι ΜΑΛΑΚΕΣ εδώ μέσα

    (και στο προηγούμενο φόρουμ) με βοήθησαν ΑΦΙΛΟΚΕΡΔΟΣ και κατάλαβα κάποια πράγματα, φυσικά όσο και να με βοηθούσαν αν εγώ

    δεν διάβαζα δεν θα είχα σωστό αποτέλεσμα !!!


    Μιά και είπα Μαλάκες,άς τους ευχαριστήσω έναν πρός έναν ....Ας ξεκινήσω πρώτα απο τον SUPER MOD που θυμάμαι κάποτε (2 χρόνια πρίν)

    μαζί με τόν άλλο Αρχιμαλακα τον θοδωρή με βοήθησαν όσο μπορούσαν σε ένα μοντέλο της edition-που ενώ είχαν άλλα τρεχάματα ασχολήθηκαν

    αποκλειστικά μαζί μου, λές και μου χρωστούσαν να ασχοληθούν μαζί μου ......Μιλάμε παιδιά (κύριοι) για πάρα πολύ μαλάκες !!!!!


    Φυσικά υπάρχουν και άλλοι που δεν υπάρχει λόγως να μιλήσουμε αυτή την στιγμή-αν και θα έπρεπε.


    Μιάς και ήμαστε ακόμη στο ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΜΑΛΑΚΕΣ,θα ήθελα να κάνω μια "ειδική αναφορά" στόν φίλο johnmoore

    (Nά σας θυμίσω πως στο παρελθόν είχα σκοτωθεί με τον Γιάννη)

    Αννισόρωπως ?? Εντελώς

    Ισχυρογνώμων ??? Αστα να πάνε...δέν σηκώνει βήμα στο σπαθί του γιά ότι "ΑΙΤΙΟΛΟΓΗΜΕΝΑ ΛΕΕΙ"

    Γνώσεις στο αντικείμενο και ανταλαγή αυτών σε άλλα φορουμ ???? 1.000.000 % γνώστης (όπως φυσικά και οι υπόλοιποι)

    Καλό παιδί ????? Κατά την αποψή μου ΚΥΡΙΟΣ


    ΠΑΜΕ ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΚΕΦΑΛΑΙΟ-Που δεν είστε Μαλάκες (τελειώνουμε δεν θα πω πολλά ακόμη)


    θά ήθελα λοιπόν να αναφερθώ σε όλους ΕΣΑΣ που κατά καιρούς τα βάζετε και μαλώνετε και βρίζετε,χωρίς ίχνος ντροπής-αυτούς

    που εδώ μέσα ΜΑΣ φιλοξενούν.


    Οταν λοιπόν σε ένα φόρουμ κάνουμε μια ερώτηση, και η απάντηση είναι του στύλ "τράβα διάβασε" - "έχει αναφερθεί στο πόστ #23" -

    "έχει ειπωθεί 100 φορές το ίδιο ερώτημα/απάντημα" ....και άλλα πολλά παρόμοια απαντήματα ....πολλοί εδω μέσα το βλέπουν αρνητικά !


    Αυτό είναι το ένα θέμα.

    Πάμε στό άλλο....


    Πολλοί εδώ μέσα (ευτυχώς, πάρα πολύ λίγοι) αιτούνται ή σκέφτονται αποχώρηση ΑΤΟΜΩΝ που κατά την ταπεινή τους άποψη - δέν κάνουν

    ή δεν βοηθάνε ή μόνον κακό κάνουν στο παρών φόρουμ !!!!


    ΑΠΑΝΤΗΣΗ λοιπόν ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΘΩ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΓΙΑ ΠΩΛΟΣΤΗ ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ, καί όποιος κατάλαβε κατάλαβε.


    Οταν εγώ λοιπόν ΚΥΡΙΟΙ μπαίνω σε ένα ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ και η ΠΟΥΤΑΝΑ δεν μου κάνει, ή αν θέλετε δεν πλειροί τις προσδοκίες μου, απλά φεύγω,

    αλλά ποτέ δεν βρίζω. Εσείς λοιπόν τι θα κάνατε όταν θα μπένατε ΑΝΩΝΥΜΑ σε ένα φόρουμ? πόσο μάγγες είσαστε ???


    Κλείνοντας θέλω να πώ, πώς όποιος κύριος παρεξηγήθηκε, δέν έχει παρά να μας υποδείξη 2-3 link που βοηθάει κόσμο και εμείς

    με την σειρά μας θα του ζητήσουμε συγνώμη.


    1)Ευχαριστώ για την φιλοξενία.

    2)Ζητώ συγνώμη για της Βωμολοχίες μου-αλλά ήταν μέρος/τρόπος της σκέψης μου.

    3)Φίλε Mod και Φίλε admin, κάποτε θυμάμαι πώς για να δείς μια απάντηση εφόσον είχες κάνει μια ερώτηση, έπρεπε να πατήσεις

    LIKE για να σου την εμφανήσει. Κανείς μας φυσικά δέν έχει την ανάγκη για LIKE απλά έχει την ανάγκη απο σεβασμό για τον χρόνο

    που σπαταλά μαζί σου.

  • και ΜΙΑΣ - ΠΟΥ-ΤΑ-ΝΑ-Φέραμε πρέπει ότι αρχεία (.TXT) ανεβάζουμε εδώ ,ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ , πρέπει να τα έχουμε σε zip και κλειδωμένα...

    με συγκεκριμένο κωδικό ασφαλείας ....και τον κωδικό να τον ξέρουν μόνο αυτοί που ξέρουν ,ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΙ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ...!!!!


    Λίγος βούρδουλας δέν βλάπτει , απο εδώ πρέπει να ξεκινήσουμε για να μείνη το φόρουμ καθαρό , και όποιος δεν γουστάρει

    ας πάει αλλού........αν δεν πάρουμε αντίμετρα δέν γίνεται !!!


    Να υπενθυμίσω φίλε mod πώς για κλειδωμένα zip αρχεία είχε πρωτο-μιλήσει ο συννονοματός σου φίλος johnmore.


    Φυσικά την γνώμη μου εκφράζω , και φυσικά δημόσια ......όλοι λίγο πολύ με ξέρετε ,αλλοι καλά άλλοι πολύ καλά ....κλπ κλπ

  • Κένταυρος.. Μινώταυρος...Λαπίθες..Mέδουσα....Μελανεύς,....Μονόκερως κτλ Blueblack..blackjack...g13..rokofloko..johnny be good tonight και πάει λέγοντας.. δεν έχεις βαρεθεί να κάνεις 500 προφίλ? την λες σε όλο το κόσμο και θεωρείς τον εαυτό σου παντογνώστη.ένα απλό ΚΑΚΟΜΟΙΡΟ copy/past είσαι ,μεχρι εκεί. άντε κανε like στα ήδη προφίλ που έχεις για να μαζέψεις πόντους... και επειδή απειλής και κόσμο καλά είναι να έχεις το νου σου...

  • είπε και εμίλησε ο ZERO POSTER ή PATRICKιος..... abcd89

    σε πειράζει & ζηλεύεις γιατί αρκετοί εδώ μέσα μιλάμε με τα κανονικά μας ονόματα Γιαννη-Θοδωρή-Γιωργο-Αντωνη-Παναγιωτη-Μακη.....ξεχνάω και κάποιους συγνώμη και λίγους λέω!

    & γνωριζόμαστε διότι είμαστε ξέρεις πολιτισμένοι σε αντίθεση με σένα που ούτε έχεις συστηθεί σε κανέναν γνωστό ας μου βρει κάποιος ΕΣΤΩ ΕΝΑΝ :)


    τα έγραψες όλα τα εξίσωσες σε 1 ούτε μαθηματικά δεν είσαι ικανός. μούτι τα κανες για να το πω στη γλώσσα σου αφού δεν σκαμπάζεις!

    ΒlueΒλack τιποτένιο μηδενικό ήμουν γιατί κάποιος komhs Γιώργος μου είχε μπανάρει το JohnMore με το οποίο με ξέρει όλη η πιάτσα

    δεν έχω κανένα άλλο user & τόσος κόσμος με βρίσκει με το 1 και μοναδικό μου τηλέφωνο το οποίο είναι γεμάτο χρήσιμα info ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΛΛΟΥ. και αυτός ο mod komhs στο άλλο φόρουμ όπως κι άλλοι ΕΧΟΥΝ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΕΙ από προσώπου γης, διότι ή θα ναι mod & αρχηγοί σε όλα ή τίποτα. ούτε κανέναν από την παρέα τους ξανά είδαμε γιατί δεν έχει ΨΩΜΙ φαίνεται οπότε γιατί να ασχοληθούν? καταλάβατε όλοι τώρα γιατί γράφω σε υψηλό τόνο & έξω από τα δόντια?


    εσύ θα μείνεις στην ανυπαρξία 4ever διότι & παλιότερα που ανταλλάξαμε 2 κουβέντες για να αρπάξεις INFO & μόνο ζήτουλα της κακιάς ώρας από τότε δεν ήξερες τι πάει να πει ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ουτε ΜΠΡΑΒΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑΚΑΛΩ

    και όταν σου είπα Γιάννης ως είθισται γυρνάς & μου αποκρίνεσαι εσύ δεν το λες γιατί είναι σπάνιο! :) σπάνια ράτσα η μάνα σου που σε έκανε αλητάμπουρα & με στυλάκι & τουπέ χωρίς να ξέρεις που πάνε τα 4 σημεία του ΟΡΙΖΟΝΤΑ

    ο γνωστός καράβλαχος με την κακή έννοια γιατί οι βλάχοι δεν μου φταίνε σε τίποτα, είναι έξω καρδιά & ευγενικοί


    και όπως με ειδοποίησαν από το "control" τα ίδια κάνεις και σε άλλο forum........και βεβαίως ΚΑΝΕΙΣ δεν γνωρίζει ούτε το μικρό σου ούτε από που είσαι ΚΡΥΨΙΝΙΟΥΣ ΜΥΣΤΙΚΟΠΑΘΗ & ΚΟΥΤΟΠΟΝΗΡΕ της δεκάρας δεν έχεις μάθει ακόμα ότι αυτά δεν περνάνε σε παλιούς

    ίσως δεν έχεις κάνει καν στρατό μυξιάρικο κουτορνίθι

    στο καράβι όταν υπηρετούσα εγώ ακόμα & ο ανώτερος νέος αξιωματικός όταν πρωτοερχόταν εκτιμούσε τη γνώση & του παλιού κατώτερου ναύτη! διότι το στραβόγιαννο αν & αξιωματικός δεν ήξερε καλά καλά τον πρώτο καιρό που πέφτει η πλώρη & η πρύμνη όπως συνηθίζεται να λέγεται......δηλαδή τα σωσσίβια, οι πυροσβεστήρες ή η έξοδος σε περίπτωση εγκατάλειψης

    Edited once, last by spartans ().

    • Official Post

    @abcd89

    Αναρωτιέμαι, εσύ είσαι ο πιο έξυπνος του χωριού και εμείς οι βλάκες?

    Η υπομονή μου εχει αρχίσει να εξαντλείται με εσένα, 7 ποστ και τα 7 πάρε το ενα και χτυπα το αλλο


    Εδω είναι οι ΚΑΝΟΝΕΣ  του φόρουμ και της Ελληνικής ενότητας  διάβασε τους και μετά  γράψε

  • τους κανόνες τους διάβασα, εσύ φίλε enigma1969 δεν διαβάζεις της αμπελοφιλοσοφίες κάποιον εδώ μέσα? και αν ναι γιατί δεν παίρνεις θέση? τον theristis δεν διαβάζεις τι του γράψανε? τους απάντησε και των ειρωνεύονται , αν εσένα σου αρέσει ειρωνεία και ανακρίβεια καλός.

    • Official Post

    Μπα ξαφνικά έμαθες να γράφεις Ελληνικά!!! ,και έγινες και συνήγορος

    Μήπως θέλεις να δούμε τις δικές σου ειρωνείες ,αμπελοφιλοσοφίες και βωμολοχίες στα 7 ποστ που έχεις ανεβάσει, που εμφανίστηκες από το πουθενά και άρχισες να βρίζεις εδώ μέσα

  • φιλες @abcd89 το παραθέτει ωραία και μπράβο σου


    Στο πρόβλημα με τα ali τωρα απο παλια υπήρχανε θεμα με αναβαθμίσεις ανα κατασκευαστή και για το λόγο αυτό κάποια ατομα δίνανε δίκες τους εκδόσεις ανεπίσημες που διορθώσανε καποια πρόβλημα σαν test για να μπούνε μετα στην "επίσημη" ως ενσωμάτωση . Σε μας εδω με το picollo ειναι ενας δεκτης που είναι καποια χρονια την αγορά και αντικαταστάθηκε απο το picollino ,στο picollo το Last Software ηταν 07.07.2016 το επίσημο λεμε παντα μετα χρησιμοποιουσαν Software απο την amiko τροποποιημένο ...Το οποίο δεν μας ενδιαφέρει από εκεί και πέρα παρα μόνο τους κατόχους του ...

    Επισήμανση για τα λεγόμενα .Για να μην πάρουμε μετρα όπως σε αλλα forum περι ali και emu οτι "απαγορεύεται και το ποστ διαγράφεται άμεσα "

    επειδη υπήρχε η ιδια φαγωμάρα , και διοτι το forum εδω λεγετε linuxsat-support και οχι alisat και κατά κύριο λογο προέχει το open source και κατά δεύτερον του κλειστου κωδικα

    Για το λόγο αυτό αποφασίστε τι θα κανετε ..???

    • Official Post

    Μάλλον δεν είμαστε για τίποτα τελικά

    Θοδωρή, Γιώργο και όλοι οι άλλοι

    Να την κλειδώσω να τελειώνουμε?

  • το να την κλειδωσεις,δεν ξερω τι νοημα/αποτελεσμα θα ειχε...υπαρχουν και καποιοι που πραγματικα συμμετεχουν κλπ...


    ισως χρειαζεται μια ενοτητα για να βριζονται με την ησυχια τους...

  • Μάλλον δεν είμαστε για τίποτα τελικά

    Θοδωρή, Γιώργο και όλοι οι άλλοι

    Να την κλειδώσω να τελειώνουμε?


    Για να το ελαφρύνω λίγο...Να μην κλειδωθεί τίποτα! Ποιος ξαναφρεσκάρει τα Αγγλικά του τώρα που πιάνουν οι ζέστες; ^^

  • το να την κλειδωσεις,δεν ξερω τι νοημα/αποτελεσμα θα ειχε...υπαρχουν και καποιοι που πραγματικα συμμετεχουν κλπ...


    ισως χρειαζεται μια ενοτητα για να βριζονται με την ησυχια τους...

    σωστόστττ

  • ΚΑΝΑΛΙ ΜΕ ΤΟ ΣΗΜΑ ΤΗΣ ΒΕΡΓΙΝΑΣ να τους χαιρόμαστε! των σκοπίων ΠΓΔΜ

    tv SONCE


    1west 11881V 30000

  • Η Irdeto αποκαλύπτει τα στοιχεία πειρατείας του τελικού του Champions League


    Μετά την είδηση ότι εντοπίστηκαν σχεδόν πέντε εκατομμύρια παράνομες ροές (stream) κατά τη διάρκεια των αγώνων knockout του Champions League, η Irdeto είναι πλέον σε θέση να αποκαλύψει στοιχεία σχετικά με τη δραστηριότητα της πειρατείας που αφορά τον τελικό του UEFA Champions League.

    Η Irdeto ανίχνευσε 427 μοναδικές παράνομες ροές που διαμοίραζαν τον αγώνα μέσω του Διαδικτύου κατά τη διάρκεια του φετινού τελικού του Champions League μεταξύ της Λίβερπουλ και της Ρεάλ Μαδρίτης. Από αυτό το σύνολο, 133 ήταν διαδικτυακές ροές, ενώ 199 ροές εντοπίστηκαν σε κανάλια κοινωνικών μέσων, όπως το Periscope, το Facebook και το Twitch. Οι ροές των κοινωνικών μέσων εκτιμάται ότι έφτασαν σε 217.000 θεατές.

    Όπως και με τους προηγούμενους αγώνες του Champions League, οι πειρατές εκμεταλλεύτηκαν επίσης τα παράνομα streaming plugin για το Kodi, το δημοφιλές media player, με 95 ροές που εντοπίστηκαν σε αυτήν την πλατφόρμα. Όπως και με την ανακοίνωση της περασμένης εβδομάδας, τα στοιχεία αυτά υποδηλώνουν ότι πρέπει να γίνουν περισσότερα προκειμένου να σταματήσει η παράνομη διανομή των ζωντανών ευρωπαϊκών ποδοσφαιρικών αγώνων υψηλού προφίλ.

    "Οι εγκληματίες έχουν στοχεύσει σε αθλητικό περιεχόμενο υψηλής ποιότητας όπως το Ευρωπαϊκό Τσάμπιονς Λιγκ και κερδίζουν περιουσία από την κλοπή των δικαιωμάτων", δήλωσε ο Rory O'Connor, Ανώτερος Αντιπρόεδρος Υπηρεσιών Cybersecurity Services, Irdeto.

    "Αυτό καθιστά ζωτικής σημασίας για τους ιδιοκτήτες περιεχομένου, τους κατόχους δικαιωμάτων και τους ιδιοκτήτες πλατφόρμας να συνεργαστούν και να προσλάβουν τεχνολογικές και προληπτικές υπηρεσίες για να μειώσουν τις ροές σε πραγματικό χρόνο. Οι εγκληματίες που επωφελούνται από αυτές τις παράνομες ροές δεν έχουν ιδιαίτερη φροντίδα στους θεατές τους, τους οποίους εκθέτουν σε εγκλήματα στον κυβερνοχώρο, σε ακατάλληλο περιεχόμενο και σε μόλυνση από κακόβουλο λογισμικό. Επίσης, οι θεατές παράνομου περιεχομένου μπορούν να αντιμετωπίσουν ποινικές κυρώσεις εάν αποφασίσουν να μοιραστούν περιεχόμενο με φίλους στα κοινωνικά μέσα ».


    πηγες : digitaltvinfo.gr / https://www.broadbandtvnews.com/2018/05/29/160469/

  • Καλές οι π@π@ρολογίες και τα στατιστικά απο την συγκεκριμένη εταιρία , αλλά καμιά κουβέντα για το Beoutq εχουν να μας πουν ? Τους έχουν παρει και τα σώβρακα και το μόνο που μπορούν να κάνουν είναι να μετρούν τα δευτερόλεπτα της διαφοράς μετάδοσης !!!!!!

  • "Επίσης, οι θεατές παράνομου περιεχομένου μπορούν να αντιμετωπίσουν ποινικές κυρώσεις εάν αποφασίσουν να μοιραστούν περιεχόμενο με φίλους στα κοινωνικά μέσα ».

    χαχαχαχαχα, σε λίγο θα μας πουν ότι συνεργάζονται και με τον ζουκερμπεργκ για την καταπολεμηση της πειρατειας, χαχαχα μιλαμε για μεγαλα νουμερα

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!