oscam-emu και BISS

There are 324 replies in this Thread which was already clicked 36,358 times. The last Post () by vasilis1985.

  • σκόπιμο είναι πρώτα να ΄΄διαβάσεις΄΄ ένα ένα όλα τα αρχεία της oscam.

    αφότου καταλάβεις τι περιέχουν, μετά θα προσπαθήσεις αυτό που σου λένε τα παιδιά.

    υ.γ. η έτοιμη τροφή βλάπτει.

  • τα "αγοραστα κλειδια" στο oscam.server, στη σωστη μορφη.


    το biss.txt, το περιεχομενο αντιγραφη επικολληση στο softcam.keys , αλλα και αυτο θα πρεπει να ειναι σε συμβατη μορφη.

    Ευχαριστω αυτο ακριβως ηθελα να ξερω !!

    Edited once, last by .:T3O:.: do not misuse a quote !!! ().

  • καλησπερα στη παρεα, αν γνωριζει καποιος εχς ενα θεμα με το oscam-emu...

    οταν δουλευει κανονικα χωρις προβληματα μετα απο λιη ωρα αποσυνδεεται μονο του,και για ναξεκινησει παλι

    πρπεινα να κανω επανεκινηση

    μου βγαζει αυτο το μυνημα-->Error: [Errno 146] Connection refused

    αν ξερετε τι σημαινει ,και αν πρεπει φατει κατι στηε ρυθμισεις του oscam-emu

  • Ομαδα καλησπερα εχω ενα προβλημα και πιθανων να ειναι απο το oscam εχω εναν Octagon sf8008 με openatv 6.3 εχω περασει το pluggin AddKey οταν βρω καποιο κλειδωμενο feed και πιασω το καναλι ανοιγω το pluggin εισαγω το κλειδι μετα μοθ βγαζει ενα μηνυμα να κανω restart το emu μπαινω στο parental control & decryption κανω restart το oscam αλλα δεν μου ανοιγει το καναλι

  • καλησπερα παιδια,παιρναω το oscam-11697-openpli40-EMU φακελο usr/bin καλσσικα με το ιδιο ονομα με το παλιο που ειναι oscam-emu

    αλλα μετα την επανεκινηση δε μου τρεχει ο emulator,

    παταω εντολη στο τελνετ oscam-emu και βαγζει το μυνημα

    4934276c03148da851fe.png


    ττης εντολες που ξερω ειναι αυτες


    1. opkg update
    2. opkg install libusb-1.0-0
    3. opkg install libssl1.0.0 or libssl1.0.2
    4. opkg install libcrypto1.0.0 or libcrypto1.0.2
    5. opkg install libpcsclite1

    αν μπορεις καποιος να με βοηθησει

    ευχαριστω

  • .:T3O:.

    Closed the thread.

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!