περι SatDreamGr

There are 868 replies in this Thread which was already clicked 74,074 times. The last Post () by georgeflu.

  • βασικα... ειναι λιγο δικοπο μαχαιρι.γιατι αν γινουν καποιες αλλαγες, σε update θα ερθουν οι αλλαγες και

    1) θα αφησεις το νεο skin.xml και θα εχεις τις αλλαγες,αλλα θα εμφανιστει παλι το κατω κενο

    2) θα βαλεις παλι το τρποποιημενο,θα εχεις την διορθωση,αλλα ισως να εχεις προβληματα στα σημεια που εχουν γινει οι αλλαγες..

    3) θα πρεπει να δεις το που γινεται η διορθωση και σε καθε ενημερωση του skin.xml (απο το image) να αλλαζεις μονο το τρποποιημενο κομματι...

  • στο feed υπαρχουν καποια (και τα απλα της openpli), μπορεις να δοκιμασεις καποια απο εκει (με λιγη προσοχη,μην ξαναγεμισεις τον χωρο του δεκτη...)

  • georgeflu τα υπόλοιπα είναι εντάξει στο skin μόνο η λίστα καναλιών για μένα πρόβλημα :S

    επίσης όταν δοκιμάζω της openpli τα skin μου βγαίνουν περίεργα με bold γράμματα από όταν

    κάνω εγκατάσταση εξαρχής σε image openPLI

    Περίεργα πράγματα lol

    Πάντως ευχαριστώ και πάλι για την διόρθωση για VU :)

  • @Inxdis συμφωνώ μαζί σου για το ότι δεν υπάρχει η επιλογή πως θες να φαίνονται τα κανάλια λίστας με περιγραφή ή όχι

    αλλά από την στιγμή που ανοίγουν όσα κανάλια θέλουμε τα υπόλοιπα είναι λεπτομέρειες, δεν συμφωνείς?


    αν έχεις πολλά κανάλια όπως λες η λύση είναι η χρήση των βελών ΔΕΞΙΑ - ΑΡΙΣΤΕΡΑ για σελίδα πάνω - κάτω γρήγορα

    εξ όσων γνωρίζω λειτουργεί σε edision amiko vu dreambox azbox xtrend

    δεν ξέρω αν αλλάζει κάτι σε άλλα....ας μας πουν οι πιο ειδικοί των image...

  • πολλά θέματα:

    Ποια είναι η διαφορά μεταξύ της πειραματικής εικόνας 5 και της νέας 6;

    τα multistreams, πρέπει να βάλετε τα δεδομένα για το δικό μου ή για το χρυσό ή τα ανιχνεύσετε ήδη αυτόματα

    ένα κρίμα που δεν έχουν κάλυψη εκεί για το hispasat

  • satdreamgr6 uses own OE based on Sdg5 + uses parts from PLi develop branch + uses parts from OE-A 4.x

    for multistream reception,everything is added in satellite.xml, so it can find the channels in a simple search.if there will be something new,you have to add it manualy,since it will be added in satellite.xml again.

    i have an 80cm dish for hispa,and i am loosing a few frequencies. i think it could be ok in 1m dish,but not enough space for me...

  • satdreamgr6 uses own OE based on Sdg5 + uses parts from PLi develop branch + uses parts from OE-A 4.x

    for multistream reception,everything is added in satellite.xml, so it can find the channels in a simple search.if there will be something new,you have to add it manualy,since it will be added in satellite.xml again.

    i have an 80cm dish for hispa,and i am loosing a few frequencies. i think it could be ok in 1m dish,but not enough space for me...

    thank sooo much great georgeflu..... youre really a great friend...

    so... now ill wait for 4k version....

    for hispasat here in canary islands i have 120cm dish!! spanish multistream have a low SR

  • New SatDreamGR images stable 4.0 (23/10/18)


    Latest oscam-emu , iptvplayer (e2player), Satdreamgr-HD-TranspBA skin fix, owif.




    Download


    https://www.satdreamgr.com/forum/cmps_index.php




    screen.jpg

  • Συγχατηρια για το image αλλα τι διαφορα εχει με το 6 που εχω περασμενο τωρα? Μου κανει καπως σαν οπισθογυρισμα...χωρις να ξερω βεβαια τι περιλαμβανει.

  • το θέμα είναι τι θέλεις να κάνεις και τι σε εξυπηρετεί κάθε φορά

    sdg4 εχει βαση το PLi4

    sdg4gst1 εχει βαση το PLi4 μεGStreamer 1.0

    sdg5 εχει βαση το PLi6

    sdg6 χρησιμοποιεί το δικό του OE με βάση το Sdg5 + χρησιμοποιεί τμήματα από το PLi develop branch + χρησιμοποιεί τμήματα από OE-A 4.x


    Sdg4 based on PLi 4
    Sdg4gst1 based on PLi 4 with GStreamer 1.0
    Sdg5 based on PLi 6
    Sdg6 uses own OE based on Sdg5 + uses parts from PLi develop branch + uses parts from OE-A 4.x

  • υπαρχουν καποιοι δεκτες,για τους οποιους δεν υπαρχει satdreamgr 5 και 6 (πχ dreambox) .

    επισης υπαρχουν καποιοι αλλοι,που ενω υπαρχει λογισμικο,λογο hardware,θελει και καποια πιο ιδιαιτερη χρηση (οποτε δεν ειναι για ολους).

    σε αυτους τους δεκτες λοιπον απευθυνεται η εν λογω αναβαθμιση, καθως και στους χρηστες που "αραξαν" στο 4 και δεν εβλεπαν λογο να πανε παραπανω.

  • Καλησπερα παιδια!!!!!!!

    Εχω να πω πολλα αλλα δεν εχω χρονο!!

    Απλα θα πω το εξης...

    Το satdreamgr και η ομαδα του δεν υπαρχουν-ΣΚΙΖΟΥΝ

    You are the best παιδια!!!!

    Για παραδειγμα το εβαλα σε εναν octagon sf8008 που τα αλλα images φαινονται και ειναι χαλια σε αυτον τον δεκτη(προς το παρον βεβαια)

    ΚΑΙ ΤΟ iMAGE ΣΚΙΖΕΙ-ΠΕΤΑΕΙ-ΜΗΝ ΠΩ ΑΛΛΗ ΛΕΞΗ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ

    παιδια ειστε επιστημοναρες / συνεχιστε ετσι/ΧΙΛΙΑ ΒΡΑΒΟ!!!!!!!

    ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΤΕ!!!!!!!!!!

  • To unreleased image που βγήκε παραέξω διαγράφηκε.


    Όταν έχουν λυθεί τα προβλήματα που έχουν αναφερθεί και είναι σταθερό θα ανακοινωθεί επίσημα στο forum μας.

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!