Edision PRIMO IP S2 H.265 HEVC MultiStream

There are 290 replies in this Thread which was already clicked 36,154 times. The last Post () by gyorgos77.

  • Στον Εdision Primo υπάρχουν 2 επιλογές στο cam.

    To ένα είναι το Softcam που διαβάζει το ανάλογο αρχείο και το άλλο είναι το ΤΗCAM που τα βάζεις όλα χειροκίνητα.


    Στην επιλογή THCAM ανοίγουν όλα τα κρατικά και ιδιωτικά κανάλια άσχετα αν υπάρχει η ένδειξη κλειδωμένο.

    Το μόνο που δεν έχω καταφέρει είναι το ΑΝΤ1 ΕUROPE.

    Στην επιλογή Softcam ανοίγουν μόνο αυτά που έχουν την ένδειξη κλειδωμένο.


    Φταίει οτι δεν υπάρχει το flag κωδικοποίησης ή δεν έχω το σωστό αρχείο softcam;

  • οταν λες "softcam" δεν ειναι το oscam-emu ?

    δεν ξερω το softcam.key που εχεις, αλλα το πιθανοτερο ειναι να φταιει το flag. δοκιμασες να βαλεις τα σχετικα στο oscam.dvbapi ?

  • Ναι είναι Oscam-Emu για δέκτες με Gx chip όπως είναι ο Primo αλλά δεν θυμάμαι έκδοση.

    Aνοίγει τα SD DIGEA - ANT1 EUROPE κ.α.

    Παραθέτω τα αρχεία αλλά κι εγώ νομίζω οτι φταίει το flag.


    Αλλά αν έφταιγε το flag με την επιλογή THCAM γιατί ανοίγουν;


    oscam.dvbapi

  • δεν δουλευουν ολα τα cam με τον ιδιο τροπο. πχ και στους enigma2, το cccam και το oscam-emu, μπαινουν σε διαδικασια να ανοιξουν καναλι, οταν υπαρξει ecm request, ενω το mgcamd εμπαινε σε διαδικασια ξεκλειδωματος παντα.


    εχεις μεσα αυτα που ειναι στο αρχειο που ανεβασες, και δεν???

  • ειχα περιπου 7-8 λεπτα, να βαλω σκαλα, κατεβασω δεκτη, φορτωσω καναλια oscam κλπ , ξηλωμα και πισω...


    διαπιστωσα οτι δεν χρειαζεται τιποτα στο oscam.dvbapi, ανοιγουν τα καναλια μονο με τα απαραιτητα στο softcam.key





  • γιατι να ψαχνεις softcam key (και οχι μονο εσυ) που τις περισσοτερες φορες η κατι λειπει, η εχει ενα σωρο παραπανησια ... και δεν φτιαχνεις ενα δικο σου , που να περιεχει μονο αυτα που χρειαζεσαι???

    για αρχη βαλε μεσα αυτα που εχω εδω RE: Digea 3.1°e & EΡΤ 39°e (οπου Χ βαζεις τα νουμερακια) και αντιστοιχα μετα τα ερτ, η οτι αλλο χρειαζεσαι?

  • Τι κάτοπτρο έχεις φίλε μου και τι διάμετρο έχει και βλέπεις digea στον 3.1Ε αν επιτρέπεις;

  • ποιος απ ολους...?

    εγω εχω ενα βασικο wave frontier, και εχω και ενα 60Χ67 triax στη βεραντα για backup (βγαζουν και τα 2 κανονικα, στο μικρο καπως χαμηλα τα σηματα).


    ενα 80αρι συνηθως ειναι το προτεινομενο.

  • Ρωτάω γιατί το 33% που είδα στη φώτο μου φαίνεται πολύ χαμηλό. Το 22 ειναι οριακό. Εγώ με wavefrontier στον primo έχω 77%

  • .:T3O:.

    Closed the thread.

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!