Edision PRIMO IP S2 H.265 HEVC MultiStream

There are 290 replies in this Thread which was already clicked 36,330 times. The last Post () by gyorgos77.

    • Official Post

    παρε το παρακατω αρχειο και με dcc το στέλνεις σε διαδρομη home/gx/local/oscam και δωσε δικαωματα 755 (φυσικα τις γραμμες στο oscam.server)

    για την cccam και newcam μέσα από το Conditional Access πας σε THCAM / Ρυθμισεις κοινης χρησης IP και βαζεις τις γραμμες σου


    P.S: Να προτιμήσεις την Oscam πάει ''σφαίρα'';)

  • Εχω αποφασιζει να αγορασω το δεκτη :


    PRIMO IP S2 H.265 EDISION PRIMO IP S2

    επειδη ο δεκτης αυτος υποστηρίζει multistream και ενδιαφέρομαι για τα καναλια του Mediaset Premium στης 5w

    Θελω να ρωτησω αν ξερει κανεις, αυτα τα καναλια πιανονται στην Αθηνα με κάτοπτρο 1.15 μ ?

  • Στο δικό μου πιάτο (1.23x1.32) τα κανάλια κατεβαίνουν αλλα με δυνατή βροχή χάνονται.

    Αθήνα Δυτ.προαστια.

    σε δυνατή βροχή είναι λογικό να μην έχεις και καθόλου σήμα αυτό συμβαίνει και με κανάλια που έχουν δυνατό σήμα.

    Με το πιάτο αυτό πόσο db σήμα έχεις η αν έχεις σε % ?

    Πιστεύεις ότι θα έχω σήμα με το πιάτο που έχω?

  • 11509,H, 29500 70%

    12606,V, 35000 70%

    12669,H, 35000 77%

    12711,H, 35500 59%


    12648,V, 29500 8/9 τώρα δεν έχω σήμα....το βράδυ έχω σήμα.

    Το πιάτο 1,20 που έχω ειναι 20ετιας σταθερό.

  • Απόστολε με τον zero4k εισαι ?

    γιατι εγω στον zero4k στην 12648 V 29500 εχω 75% σε πιατο 1,15 αλλα ειμαι πιο κοντα στην ιταλια ...

    αν δεν κανω λαθος ο primo πρεπει να εχει το ιδιο tuner με την tbs5925 αρα μπορει να εχει καποια μικρη διαφορα στο σημα

    8603464ed397b.jpg

  • αυτο με την vu+ αστο καλυτερα εχει ακομα σε dvbapi v3 αν θελησουνε και πανε στο dvbapi v5 θα εχουμε και db αλλα αυτη ειναι η πολιτική της

    συν το προβλημα με το bitrate και οταν ανεφερα τον θαναση και την ομαδα του PLi για το ιδιο προβλημα που ειχε ο sole4k και την επιλυση που έγινε ,είχαμε και ειρωνεία απο το black hole και λέγανε πήγαινε στο PLi για επίλυση ....

  • Εχεις αναφερει καποιες συχνότητες

    Ενδιαφερομαι μονο για της εξης συχνότητες που ειναι του Mediaset Premium:


    12585.00H

    12585.00H

    12606.00V
    12627.00H
    12669.00H

  • Το δεκτη το εχω σπιτι μου και δοκιμαζω τα καναλια στης 5w .

    Το ευχαριστω ειναι οτι εχω σημα για τα καναλια Mediaset Premium αλλα δυστιχος δεν ανοιγουν.

    Εχω βαλει και τα δυο server και δουλευω το CCcam αλλα δεν ανοιγουν.

    Μπορει να μην εχω καπιον στο server που εχει αυτο το πακετο....

    1- Ειναι καποιος που τα ανοίγει αυτα τα καναλια και εαν ναι, με τη emu,CCcam η χρειάζεται OScam ?

    2- Γινετε να βαλω τα καναλια που εχω ετοιμα απο το Vu+ Zero,σε folder με το DreamBoxEdit, γιατι προσπαθω αλλα δεν πετυχαίνει....

    Στης ρυθμίσεις του DreamboxEdit υπαρχουν αυτες οι επιλογες

    Satellite receiver

    Cable receiver

    Terestrial receiver

    Enigma2 receiver

    (ξερω οτι ο δεκτης δεν ειναι Enigma2)


    Μπωρει καποιος να μας βοηθήσει για τα δυο θεματα αυτα..?

  • με thcam ή oscam προσπαθεις ? internet εχει ο δεκτης ?


    για τα μπουκετα εχει δώσει την απαντηση ο Γιωργος στο sat-soft.net/forum γιατι δεν ταιριαζουνε απόλυτα και θα εχει θεμα και με τα mutlistream απο τι λενε και θελει ξανα σκαναρισμα και ενεργοποίηση της παραμέτρου για τα multistream

    Quote from georgeflu

    υπαρχει ενα μικρο θεματακι με το ονομα του μπουκετου...

    αν λοιπον το μπουκετο ,ονομαζεται "userbouquet.sport__tv_.tv" ,δεν θα το αναγνωρισει ο δεκτης.

    θα πρεπει το μπουκετο να ονομαζεται "userbouquet.12.tv" .....

  • Οπως ειπα εχω μια λιστα καναλιον ετιμη αλλα πολα καναλια δεν εμφανιζονται στην λιστα που εριξα στο δεκτη...

    Στο DreamboxEdit πως

    μπορω να κανω delete ολα τα καναλια που δεν χριαζονται να εχω αυτα που θελω..?

    Απο τη βλεπω την cline μπορεις να το βαλεις μεσο DCC για το OSCam, αλλα για το CCcam line μονο χειροκίνητο γινετε.?

  • για το cline μαλλον μπορει να το φορτώσεις και απο το usb αν βαλεις το CCCAM.iks ειτε λενε απο την webif που ειναι η ip του primo οταν την βαζεις στην γραμμή διευθύνσεων πχ firefox http:// ip primo

    αλλα καλυτερα ειναι με το oscam σε πολλα καναλια για να μην εχεις αλλαγες συνέχεια

    5FDFQh.jpg


    για το dreamboxedit εχει βαλει την διαδρομη / home / gx / local / enigma_db / οπου θα τα στελνει? γιατι διαφέρει απο το enigma

  • με ποιο προγραμμα (dcc dreambox) επικοινωνουμε με το edision primo ???


    προσπαθησα με το dcc και δεν ηξερα τι κωδικο να βαλω


    υπαρχει καποιος μπουσουλας να διαβασω??


    ευχαριστω

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!