Edision PRIMO IP S2 H.265 HEVC MultiStream

There are 290 replies in this Thread which was already clicked 36,333 times. The last Post () by gyorgos77.

  • Ευχαριστω πολυ! Θοδωρη!!!

    Αλλα αν εχει κανεις ετοιμα αρχεια να περασω στο oscam folder(και conf ktl..) θα το εκτιμουσα αφανταστα!!!!!! Για τον Primo εννοειτε.

    Γιατι δοκιμαζω πολλα πραγματα και μου βγαζει κωδικοποιημενο!!!

  • τοσ oscam,.gx και to softcam.key το εχω

    Αλλα τελως παντων αν γινετε να μου στειλετε ολο το folder ?

    Σας ευχαριστω πολυ!!!!

    Oτι και αν κανω μου γραφει κωδ/νο !!!!!! :(

  • που να το βρω δεν έχω τον δεκτή μονο αυτο εχω ... και ειναι και κείμενο

  • Ρε παιδια στον primo και φανταζομαι στα spark παιζουν κανονικα!!!!!

    Γιατι ρε "γαμωτο" δεν παιζουν τωρα σε ενιγμα2 που θελουμε ολοι.

    Πρεπει να βαλουμε τα δυνατα μας να βρουμε λυση μεσα απο συζητησεις με τους δημιουργους των images

    :(

  • ξεφύγαμε απ'το θέμα

    αλλά


    και σε ali απλους δέκτες edision παίζουν

    όπως nano, picco, piccollino, piccollo κλπ


    το θέμα είναι στο enigma2

    ξέρουν που <χτυπάνε>........

    τώρα θα πρέπει οι iptv σερβιτόροι να αποφασίσουν αν θα πάρουν non 3nigma δέκτες για αυτά τα κανάλια


    η κυρά γόβα έχει μόνο disc0very gr & @nimal πλανήτη :)


    το disc0very showcase που έχει η κυρά συνεχίζει να χει υπότιτλους στα αινίγματα ^^:D


    τα 2 ελληνικά eur0sports λειτουργούν με τον κατάλληλο σερβιτόρο C@rdSharing σε οποιοδήποτε τύπου δορυφορικό δέκτη

  • μηπως γνωριζει κανεις την διαδικασια να αναγνωρισει το ασυρματο wifi usb στικακι το primo?


    εχω το tplink WN823N αλλα δεν το βλεπει καθολου

    δεχεται driver οπως τα ενιγμα ανοιχτου κωδικα και σε ποιο path ?

    με ενα edision wifi δανεικο το επαιξε αμεσως





  • Δέχεται μόνο με chip rt5370 είτε συγγενες της οικογένειας rt28xx

    και Θοδωρή μήπως θέλει να στέλνει WPA το router που έλεγες? *

    βέβαια δεν έχω πιάσει στα χέρια μου τον primo καθόλου οπότε δεν μπορώ να ξέρω


    *πάντως στο nino & nino+ έχει επιλυθεί το θέμα & λειτουργεί χωρίς να το χάνει καθόλου το WPA 2

    η δοκιμή έγινε με tp link, ote speedport & netgear

  • Γιάννη είναι διαφορετική περίπτωση και θεμα driver αντίστοιχο με τα ali που ενσωματώνουν μονο το rt5370

    α το Ralink chip συμβατότητα........ :thumbup:

  • δηλαδη ειναι θεμα αναβαθμισης με νεοτερο image?

    μηπως υπαρχει καποιο site η τροπος να διαπιστωσω απο τα usb wifi stick που κυκλοφορουν στη ελληνικη αγορα (απο τις λιστες με τα ψαχτηρια τυπου skroutz)

    τι chipset φορανε τα μοντελα του εμποριου ?

    ποια ειναι συμβατα με αλλα λογια με το rt5370 kai 28xx


    by the way προσπαθησα να το κανω το συγκεκριμενο wn823n version2 στικακι modprobe σε αλλο δεκτη μου με openpli 6.1 και κερνελ 3.3.1 με driver για 8192eu αλλα δεν τον βλεπει καν στο lib/modules folder

    τι chipset φοραει ?απο ψαξιμο id 2357:0109
    νομιζω το 8192eu ,σωστα?

    σε τριτο δεκτη openatv που τρεχει αυτος κατεβασα απευθειας απο repository τον driver αυτο αλλα ουτε εκει το ειδε ο δεκτης !

    οταν γραφω ειδε απο lsusb to εμφανιζει αλλα προφανως δεν υπαρχει συμβατος compiled driver

    στο pc με windows+ cd εγκαταστασης παιζει αψογα

    ετοιμο compile για κερνελ 3.3.1 δεν βρηκα πουθενα αν και στο σαιτ tplink γραφει για v2 μονο αρχεια win kai mac οποτε δεν φαινεται να υποστηριζει linux ηδη ετοιμο αρχειο
    στο cd εγκαταστασης παλι τιποτα


    inux δεν εχω οποτε compiling yok



    Edited 5 times, last by lakipap ().

  • αν είναι όπως στους δέκτες ali που ανέφερε ο Θοδωρής και τους οποίους έχω κάνει <διατριβή> :)

    τότε απο skroutz & bestprice όποια είναι της συνομοταξίας edision/amiko/opticum κλπ σου κανει

    ειτε ψιρακι ή με κεραιάκι κλπ

    στο ebay αν θες φτηνοτερα & να περιμενεις αν το ψάξεις αρκετοί πωλητές λένε το chipset: RALINK (πως λέμε realtek, atheros, broadcom, .....)

    και γράφουν και το μοντέλο πχ 5370 που σου χρειάζεται


    σε δομές υπολογιστή windows ή linux παίζουν όλα

    (με drivers ή χωρίς)

  • https://stokostos.gr/edision-u…ess-adaptor-wifi-edi.html


    5370 ralink το γράφει


    https://www.skroutz.gr/s/2766740/Edision-WiFi-EDI-Mega.html


    και σε ΑΜΙΚ0 ψιράκι μικρό (αν δεν είσαι μακρυά από ρούτερ)

    https://www.oneklik.gr/%CE%B5%…er-150mbps-ralink-rt5370/

  • καλημέρα σε όλα τα παιδιά.

    είμαι νέο μέλος στην παρέα σας (πιο νέο δεν γίνεται) και θα χρειαστώ λίγο την βοήθεια σας, αν είναι εφικτό.


    Αγόρασα πριν μερικές ημέρες τον PRIMO IP S2, έκανα αναβάθμιση (να ναι καλά τα post σας......thanks), αλλά εχω ένα θεματάκι που δεν μπορώ να λύσω.


    Δεν μπορώ να βρώ επιλογή για UNIVERSAL LNB.

    Βρίσκω διάφορες επιλογές/συχνότητες LNB αλλά πουθενά UNIVERSAL και δεν μπορώ να κάνω καλό blind scan.


    Υ.Γ.1: δεν με ενδιαφέρουν τα κλασικά κανάλια των δορυφόρων αλλά ψάχνω μόνο για feeds.

    Υ.Γ.2: ταλαιπωριέμαι προς το παρόν με το να περάσω κλειδί BISS σε feed αλλά θα το παλέψω ακόμα (αν δεν βγάλω άκρη θα σας ξαναζαλίσω)


    αν υπάρχει κάποιος που μπορεί να βοηθήσει θα ήμουν υπόχρεος.


    ευχαριστώ πολύ

    FAMAVAL 2.40m+Actuator Motor 24'' HEAVY duty - AZBOX Premium HD - AZBOX Me - AMIKO HD8150 - AMIKO MIRA - Opebox SX9 - EDISION Primo IP S2

  • Δεν μπορώ να βρώ επιλογή για UNIVERSAL LNB.

    H επιλογή για το UNIVERSAL ειναι 9750 mhz /10600mhz , ειναι το L.O frequency (Local Oscillator ) που γραφει το LNB ... μονο αν σου δίνει κάτι αλλο το Lnb σου ...

    για τα κλειδιά έχει εύκολο τρόπο μέσω usb update για ΤΗcam είτε μέσω FTP ή webif για τo oscam

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!