Edision PRIMO IP S2 H.265 HEVC MultiStream

There are 290 replies in this Thread which was already clicked 36,358 times. The last Post () by gyorgos77.

    • Official Post

    Αρχείο mcaskey και softcam πως περνάμε στον δέκτη;

    mcaskey ??:derpthink: δεν νομιζω

    softcam key: ftp και /home/gx/local/oscam/

  • Είμαι ακριβώς εδώ όπως μου είπες!που ακριβώς πηγαίνω να επιλέξω το αρχείο για να το περασω μεσα;

  • αυτο ειναι η webif του oscam ... εδω πας >Files>other files>SoftCam.Key και κάνεις copy -paste τα κλειδιά στο παράθυρο και στο τέλος κάνεις save & restart τον oscam



    αλλά αυτό που σου λέμε πιο πανω θέλεις ftp σαν αυτο ....

    ee03ab59cad73c1c8a0.png

  • Χρησιμοποίσα το filezilla τωρα στο host εβαλα 192.168.1.2 και port 8888!

    Μου γράφει ότι συνδεθηκε αλλα περιμενει έγκριση!τι πρέπει να κάνω εδώ;

  • καλημερα,μηπως γνωριζει κανεις αν υπαρχει τροπος να παιξουν με το δεκτη τα καναλια abertis με stream relay η οπως αλλιως απο 30w ,τα ισπανικα επιγεια;

    η διαδικασια με astra sm κλπ μπορει να εφαρμοστει;

    στο τελευταιο firmware changelog γραφει για καποιο abertis fix οποτε κατι πρεπει να υπαρχει σαν δυνατοτητα

  • δοκιμασα σαρωση π.χ 12671V το σημα δειχνει ικανοποιητικο (75 % ενταση 90 ποιοτητα) στο τελος γραφει τα καναλια αποθηκευτηκαν ,

    ομως ουτε στο μενου αναζητησης εμφανιζει ονομασιες καναλιων οταν ολοκληρωνει σαρωση (οπως συμβαινει κανονικα με καθε αλλη αναζητηση) ουτε στην λιστα του δορυφορου πουθενα υπαρχουν

    τι ακριβως γινεται ;

  • απλος επιβεβαίωσε οτι εινα ι η 1.4.62

    απο το καλοκαιρι που το ειχανε περασει λενε οτι πρεπει να κανεις scan με εκκαθάριση επανεκκινηση και ξανα scan και επανεκινηση μετα απο καθε συχνότητα (TP)

    αυτο εχει ειπωθεί σε συζήτηση και δεν ξερω πως ειναι τα βήματα για τι δεν εχω τον δεκτη

  • η συγκεκριμενη εκδοση ειναι ,η αμφιβολια ηταν για το αν ειχε περαστει με στικ η απευθειας

    τωρα γιατι δεν αποθηκευει καναλια απο αυτα δεν ξερω, το σημα φαινεται αρκετο ,αυτο θα ελεγα οτι φταιει γιατι κατι τετοιο κανει και σε μια συχνοτητα 5δυτικα ιταλικη εκει ομως υπαρχει εμφανως ανεπαρκη ισχυς σηματος σχεδον μηδεν,αλλα ο μετρητης σηματος του δεκτη δειχνει οκ στην περιπτωση των ισπανικων.


    ισως να ηθελε full reset ο δεκτης;

    οταν περναω νεα εκδοση θυμαται π.χ wifi pass και απλως κανει περασμα απο πανω καινουργια εκδοση μηπως ειναι μπλεγμενες οι ρυθμισεις και τα fix δεν λειτουργουν;


    δεν εχω ιδεα πως γινεται μηδενισμος καθε software λειτουργικου στο δεκτη,ασε που ειναι και φασαρια μεγαλη να ξαναπερνας τα παντα απο το μηδεν

    ισως να μην λειτουργει κιολας και απλως το διαφημιζουν;

    Edited once, last by lakipap ().

  • οι φωτογραφιες ειναι απο primo η αλλο μοντελο;

    και τα μπισκοτα εννοεις οτι τα θελει απο πριν περασμενα στο δεκτη για να αποθηκευσει στη μνημη τα καναλια η δεν παιζει ρολο;

  • επειδη δεν εχω περασει τιποτα απο κλειδια στο softcam key ,αφου δεν υπαρχει καναλι να αποθηκευεται για να τεσταρω ,λεω μηπως εχει καμια παραξενια να θελει να δει κλειδια απο πριν για να κλειδωσει στη μνημη;

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!