Σετάρισμα Edision piccollino S2

There are 9 replies in this Thread which was already clicked 3,550 times. The last Post () by spirit.

  • Καλημέρα . Αγόρασα έναν edision piccollino S2 και θέλω να τον σετάρω για να βλέπω αθλητικά. Πέρασα την Piccollino_S2_v.1317.zip και θεώρησα ότι δεν χρειάζεται κάτι άλλο. Σε κανάλια όπως το Idman μου παίζει όμως μαύρο. Θέλει να περάσω κάτι άλλο softcam, mcaskey ; Που μπορώ να τα βρω και πως τα περνάω;

  • Ενταξει το κατέβασα αλλά στο μενού στην αναβαθμιση μέσω usb έχει αναβάθμιση μόνο αρχείου uda για λογισμικο

  • Οκ ευχαριστώ το βρήκα. Ηταν στο μενού των κλειδιών πατώντας το κόκκινο κουμπί

  • Τελικά πέρασα το παραπάνω mcaskey o δέκτης έκανε επανεκκίνηση μόνος του αλλά μάλλον θέλει κάτι ακόμη γιατί πάλι έχω μαύρο στο idman κατά την διάρκεια των αγώνων

  • σε αυτούς τους δέκτες όπως αυτόν που έχεις δεν νοείται σετάρισμα υπό την έννοια που λέμε στους δέκτες linux


    1 firmware νεοτερο περνάς

    το mcaskey το ετοιμο δεν είναι πάντα σωστό ή ενημερωμένο

    οπότε καλό είναι να μάθεις να τα περνάς χειροκίνητα από το remote control


    τα κλειδάκια τα κοιτάς σε γνωστές ιστοσελίδες όπως αυτή

    http://najmsat2018.com/category/biss/


    εκεί που πήγες για να τραβήξει το mcaskey αρχείο από το usb

    θα πας στα BISS θα μπείς μέσα

    πάτα πράσινο (προσθήκη)

    βάζεις τη συχνότητα του idman (πχ 11175)

    και στα δεξιά τα 8 ζεύγη του bissκότου που λέμε :) (=biss key)

    δεν έχω τσεκάρει τελευταία αλλά νομίζω το σωστό κλαδάκι είναι αυτό για τσέκαρε & πες μας

    34 53 45 00 34 53 45 00



    ΣΥΝΤΟΜΕΥΣΗ

    ένας πιο απλός τρόπος είναι να πας στο κανάλι που θες & να πατήσεις διαδοχικά

    info-info-κοκκινο

    ή

    info-info-κοκκινο-πρασινο

    ή

    info-info-πρασινο

    είναι διαφορετικό σε κάποια μοντέλα γι'αυτό δεν μπορώ να σου πω με ακρίβεια


    καλωσόρισες στο club

  • Εαν το περάσω τα αγαπημένα, κανάλια θα μείνουν η πρέπει να τα εγκαταστήσω πάλι?

  • για να μείνουν τα αγαπημένα....πρέπει πρώτα απ'όλα να μείνουν οι λίστες καναλιών


    1. βάζεις 1 στικ usb fat32 και παιρνεις full back up

    2. βαζεις το καινούριο firmware

    3. <ρουφάς> απ'το back up firmware ΜΟΝΟ την λίστα καναλιών....θα δεις έχει επιλογή


    ότι άλλο είναι μου λες

  • Γειά σας!

    Σετάρω ένα piccollino s2 για φίλο και θα ήθελα βοήθεια αν κάποιος γνωρίζει!

    1.Υπάρχει τρόπος να δούμε Natgeo HD και Wild στούς 23.5 με υπότιτλους ελλ.(όπως με ε2)?

    2.Υπάρχει πρόγραμμα επεξεργασίας αγαπημένων και λιστών καναλιών η αυτό γίνεται

    μόνο μέσα από τον δέκτη?

    Ευχαριστώ!

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!