ΕΡΤ πήρε για τρία χρόνια όλη τη Formula 1!!

There are 8 replies in this Thread which was already clicked 928 times. The last Post () by spartans.

  • Και τα grand prix και τις κατατακτήριες και τα δοκιμαστικά... Εδώ και περίπου ένα μήνα είχε γίνει γνωστό ότι η ΕΡΤ απέκτησε τα τηλεοπτικά δικαιώματα για τη Formula 1, όπως είχατε διαβάσει στο dailymedia.gr. Από τη νέα σεζόν μάλιστα και για συνολικά τρεις (2019, 2020 και 2021) η δημόσια τηλεόραση θα μεταδίδει ζωντανά, εκτός από τον grand prix της Κυριακής, και τα ελεύθερα...

    δοκιμαστικά καθώς και τις κατατακτήριες δοκιμές!

    Πακέτο» που έχει μέχρι φέτος η Cosmote TV ενώ η ΕΡΤ μετέδιδε σε παράλληλη live μετάδοση όλα τα ευρωπαϊκά grand prix και σε μαγνητοσκόπηση τα… υπερατλαντικά.

    Όπως αναφέρει η ανακοίνωση, μεταξύ άλλων:

    «…απόκτηση τηλεοπτικών δικαιωμάτων μετάδοσης της FORMULA 1) ως προς την απόκτηση των αποκλειστικών δικαιωμάτων τηλεοπτικής και διαδικτυακής (Ίντερνετ και κινητή τηλεφωνία) ζωντανής μετάδοσης από τα μέσα της ΕΡΤ ΑΕ, μόνο για την Ελλάδα, 21 αγώνων της FORMULA 1 για την περίοδο 2019 έως 2021 καθώς και την αποκλειστική μετάδοση των ελεύθερων δοκιμών της Παρασκευής και του Σαββάτου μαζί με τις κατατακτήριες δοκιμές».

    Αποκλειστικό! Η ΕΡΤ πήρε για τρία χρόνια όλη τη Formula 1, όχι μόνο τα grand prix!

    Πόσο κόστισε στην ΕΡΤ το deal; 6 εκατ. ευρώ για τρία χρόνια, , πλέον ΦΠΑ, που θα βαρύνουν αντιστοίχως τους προϋπολογισμούς της Γενικής Διεύθυνσης Ενημέρωσης.

  • η ΕΡΤ τα δείχνει με αρκετές διαφημίσεις απ' ό,τι λένε οι φίλοι της F1


    που πάνε όμως τα λεφτά του ελληνικού λαού που έχει υποστεί τα μύρια όσα στον οικονομικό τομέα 8 έτη περίπου έως τώρα :(

    μόνο να γκρινιάζουμε αλλά τ δεχόμαστε όλα αδιαμαρτύρητα & πολλοί πληρώνουν ΕΡΤ μέσω ΔΕΗ ενώ δεν λαμβάνουν ψηφιακό σήμα (λευκές περιοχές)

    καλά τα παθαίνουμε:hello

  • αυτο ειναι καταστροφικο νεο !!! ειχαμε συνηθησει τοσο καιρο να βλεπουμε τα grand prix ολοκληρα χωρις διαφημησεις. και αμα μεινουν και οι ιδιοι σχολιαστες. πειτε για να πιασω το βρετανικο sky τι κατοπτρο πρεπει να εχω στη Λαρισα

  • Μάλλον κάνα 2 μετρο. Πάντως και γω με τα ποδόσφαιρα έχω ξενερώσει, δεν έχω καμιά όρεξη ν ακούω θαναηλάκη (όπως χθες) κι άλλους πολλούς και ψάχνω εναλλακτικές. Δεν είναι μόνο στην φόρμουλα1 δλδ το θέμα, γενικά οι ελληνικές περιγραφές είναι άστα να πάνε, απορώ με τους πελάτες τους που τους σκάνε ένα σωρό λεφτά αν είναι ευχαριστημένοι.

  • αυτο ειναι καταστροφικο νεο !!! ειχαμε συνηθησει τοσο καιρο να βλεπουμε τα grand prix ολοκληρα χωρις διαφημησεις. και αμα μεινουν και οι ιδιοι σχολιαστες. πειτε για να πιασω το βρετανικο sky τι κατοπτρο πρεπει να εχω στη Λαρισα

    συμπολίτη & να το λάβεις το sky πως θα δεις?

    έχεις κάποια άκρη από κει ή με κάποια εκεί διεύθυνση για να πάρεις συνδρομή?;

  • :(

    κάποια sd έπαιζαν ακόμα την τελευταία φορά πριν καιρό που είχα τσεκάρει φέτος

  • αυτο ειναι καταστροφικο νεο !!! ειχαμε συνηθησει τοσο καιρο να βλεπουμε τα grand prix ολοκληρα χωρις διαφημησεις. και αμα μεινουν και οι ιδιοι σχολιαστες. πειτε για να πιασω το βρετανικο sky τι κατοπτρο πρεπει να εχω στη Λαρισα

    συμπολίτη & να το λάβεις το sky πως θα δεις?

    έχεις κάποια άκρη από κει ή με κάποια εκεί διεύθυνση για να πάρεις συνδρομή?;

    Άκρη έχω ο κολλητός μου μένει στο Λονδίνο . Το θέμα είναι η λήψη. Καλά και στα ξένα δίκτυο ο σχολιασμός είναι πάντα με το οδηγό κάθε χώρας.

  • αυτο ειναι καταστροφικο νεο !!! ειχαμε συνηθησει τοσο καιρο να βλεπουμε τα grand prix ολοκληρα χωρις διαφημησεις. και αμα μεινουν και οι ιδιοι σχολιαστες. πειτε για να πιασω το βρετανικο sky τι κατοπτρο πρεπει να εχω στη Λαρισα

    συμπολίτη & να το λάβεις το sky πως θα δεις?

    έχεις κάποια άκρη από κει ή με κάποια εκεί διεύθυνση για να πάρεις συνδρομή?;

    Άκρη έχω ο κολλητός μου μένει στο Λονδίνο . Το θέμα είναι η λήψη. Καλά και στα ξένα δίκτυο ο σχολιασμός είναι πάντα με το οδηγό κάθε χώρας.

    αφού έχεις άκρη ψάχτο για ιντερνετικό συνδυαστικό νομίζω με δορυφορική

    και καλό vpn για να φαίνεσαι UK μόνιμα....

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!