Edision OS mio4K UHD DVB-S2x - DVB-T2 - multistream - blindscan

There are 403 replies in this Thread which was already clicked 37,221 times. The last Post () by giorbak.

    • Official Post

    Αν διαβάζω σωστά τον τίτλο του συγκεκριμενου νήματος αναφέρεται στον Edision OSmio4k


    Που κολλάει ο OCTAGON δεν καταλαβα:shocking:

  • Σας καλησπεριζω ολους σας!

    Και εγω με την σειρα μου πηρα τον edision os mio 4k γκρι χρωμα

    Αυριο πρωτα ο θεος, θα τον ανοιξω και θα σας πω και γω με την σειρα μου εντυπωσεις!!!!

  • o δικός μου είναι στο δρόμο, είναι από ένα κατάστημα της Γερμανίας .. που θέλω να το έχω εδώ για να απολαύσω όλα σε ένα, 4k, multistream ...

    Edited once, last by .:T3O:. ().

  • φιλε απο ποιο καταστημα γερμανια. μιας και μενω γερμανια ενδιαφερομαι να τον αγορασω. το δωρο μου για τα χριστουγεννα ....

  • παρατηρησα κατι σημερα που δεν το ηξερα διοτι δεν ειχα ξαναπαρει δεκτη arm. το e2iplayer δεν γινετε να το βαλουμε ε?

  • Η ομάδα του e2iplayer τελευταία είναι "ανενεργή"... και δεν έχει κάνει support για ARM64 bit.


    Υπάρχει διαθέσιμο στα feeds του SatDreamGR, αν λείπει κάτι και υπάρχουν διαθέσιμα τα sources το προσθέτουμε.

  • Η ομάδα του e2iplayer τελευταία είναι "ανενεργή"... και δεν έχει κάνει support για ARM64 bit.


    Υπάρχει διαθέσιμο στα feeds του SatDreamGR, αν λείπει κάτι και υπάρχουν διαθέσιμα τα sources το προσθέτουμε.

    σε ευχαριστω για την απαντηση. οταν εννοεις απο τα feed του satdreamgr τι εννοεις? δεν καταλαβα...

  • μεσα απο το image (αν φυσικα χρησιμοποιεις satdreamgr) απο τα προσθετα...

    Το κατεβασα,αλλα δεν μπορει να κατεβασει τα αρχεια που χρειαζεται για να δουλεψει...δεν βρισκει παροχους για να παιξει καμια ταινια.

    Οταν παει να κατεβασει τα αρχεια που χρειαζεται μου βγαζει μηνυμα σφαλματος οτι δεν υποστηριζεται για αυτο το λογισμικο(μαλλον επειδη ειναι arm64)

  • Καλημερα σε ολους!

    Μολις εβαλα σε λειτουργια τον Mio4k.Με SDGR.Oλα κομπλε!!!

    Μια ερωτηση θα ηθελα να σας κανω....

    Εχω μοτερ με 1.20 πιατο και εχω συνδεσει ξεχωριστα τους 3 4κ δεκτες που εχω για να τεσταρω τα τουνερ τους.

    Εννοειτε πως ο Μιο ειναι τοπ αλλα εχω μια ερωτηση γιατι παντα ημουν ασχετος απο τιμες...

    Εβαλα ενα καναλι που εχει δυνατο σημα ,το novasports1hd και ο Μιο μου λεει 16.2 db/// 67% snr///agc ktl..

    O octagon sf8008 εχει το ιδιο db 16.0/16.2 αλλα λεει 98%.

    Ποιο ειναι το σωστο?

    Ρε σεις παιδια ειμαι ασχετος με τις τμες db σε σχεση με τις %.

    Μπορειτε να με βοηθησετε ποιες ειναι οι αντιστοιχιες db kai %.η πρεπει να κοιταω μονο τα db?

    Αυτα απο μενα προς το παρον.

    Σας ευχαριστω πολυ.

    Παντως απο οτι προλαβα να δω σε μερικα λεπτα διοτι θα τον ψαξω τις επομενες μερες καλυτερα,,,,ειναι τοπ δεκτης οπως και ο os mini με το montage που ειχα παλια.((Λιγο το τηλεκοντρολ ειναι περιεργο δηλαδη παταω μερικα κουμπια και κολλανε μεσα αλλα βγαινουν ευκολα ολα καλα))

  • Στο SDGR φιλε Τακη,εχει στα προσθετα στα feeds δηλαδη την τελευταια oscam.Aυτην βαλε.

    Και μετα με ftp sto /etc/tuxbox/config/oscam-emu/ βαζεις αυτα που θελεις......

    Καλησπερα!!

  • Απο αυτες τις oscam emu ποια πρεπει να κατεβασω για τον δεκτη ρε παιδια?


    http://oscam.dreamosat.net/ind…=nom&directory=1.20_TRUNK

    οτι και να βαλεις απο εδω ειναι 32 bit ...


    για εγκατάσταση πας στα πρόσθετα -> πράσινο κουμπι -> softcams- >oscam-emu (svn11442+git1544+d60fb07-r0+gitAUTOINC+d60fb07dc7 )
    ειτε με telnet :

    opkg update

    opkg install enigma2-plugin-softcams-oscam-emu

  • Η αν θελει καποιος να το βαλει σε αλλο image Μπορει καποιος να το κατεβασει στο tmp folder....σε ipk μορφη

    TELNET...

    cd /tmp


    opkg update


    opkg download enigma2-plugin-softcams-oscam-emu

    Αν θυμαμαι καλα.....

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!