Λήψη δορυφορικών καναλιών

There are 48 replies in this Thread which was already clicked 5,105 times. The last Post () by lex7791.

  • Καλησπερα παιδια!!

    Εχω μοτερ με 1.20 που τα κανω την δουλεια μου μια χαρα!! Ολα οκ!! και feeds kai ola!!

    Εχω ομως μια ερωτηση.....

    Εχω και ενα σταθερο 1.20 σε αλλο σπιτι που εχω κεντραρει 3w

    Γινετε σε αυτο το σταθερο να βαλω μια βαση και να βαλω και ενα Lnb στις 10ε ?

    Αν ναι τι βαση θελω?Θα εχω αποτελεσμα στις 10ε?

    Γενικα ,, δωστε μου τα φωτα σας!!

    Σας ευχαριστω πολυ!

  • εγω με 1.20 πιατο με κεντρο τον 10e πιανω μεχρι 0,8 παρακεντρα βεβαια δεν εχω δοκιμασει ποιο δυτικα αν και νομιζω θα ειναι πολυ δυσκολο αν δεν ειναι ακατορθωτο!

  • Kαλησπερα φιλε lex7791 σε σταθερό πιατο 1.20 με κεντρο 3w απιθανο να καταφερεις παρακεντρο στις 10Ε

    επι ευκαιρια ποιος ο λογος που έχεις 3w? τα αθλητικά feeds? διοτι τα περισσοτερα ειναι 7Ε και 10Ε απο οσο γνωρίζω


    Αποψη μου εφοσον ασχολησε με τα αθλητικά ειναι να εχεις υποψην σου και τον BULGARIA SAT 1.9Ε εχει 4 αθλητικα καναλια ΑRENA SPORT που ανοιγουνμε κλειδακια και απο οτι παρακολουθω έχουν αξιολογω αθλητικο περιεχομενο και φυσικα και Ελληνικο ενδιαφερον με Ελληνικους αγωνες.

  • Καλησπερα παιδια !!!

    --------

    Εχω μι ερωτηση.....

    Υπαρχει περιπτωση να πιασω 105Ε Asiasat 7 Πελλοπονησο?

    Αν ναι ...πως με τι πιατο .....,με C band ku band ? Με actuator?

    Δεν με ενδιαφερει το ποσο (χρηματα) αν ειναι 3-4 μετρα πιατο και C band

    ----

    Απλα αν γινετε σας παρακαλω πειτε μου τι ακριβως να κανω και τι να αγορασω

    Σας ευχαριστω πολυ!!!

  • Καλησπέρα .Σε αυτή την εφαρμογή https://www.dishpointer.com , βάζεις την τοποθεσία σου και το δορυφόρο που θέλεις.

    Αν είναι κόκκινη, που θα είναι, τον ξεχνάς, λόγω του ότι είναι εκτός ορίζοντα. Στην Ανατολική Ελλάδα μέχρι τις 100,5 έχω διαβάσει και αυτός βρίσκεται χαμηλά στον ορίζοντα.


    Να προσθέσω, αν έχεις κινητό μέχρι πόσο ανατολικά υπάρχει λήψη?

  • lex7791 προ μηνων διαβασα κατι αναφορές ληψης για το συγκεκριμένο δορυφορο, μια απο Θεσσ/νικη με 3μ πιατο και εναν τυπο απο Κρητη με 3.5 μετρα πιατο το κακο με αυτο το δορυφορο ομως ειναι αυτο που αναφερε και ο hercoulis οτι βρίσκεται χαμηλα στον ορίζοντα οποτε πρεπει να κανεις αναλογη μελετη στην περιοχη που θα το βάλεις.

  • .:T3O:.

    Closed the thread.

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!