OSCAM απορίες

There are 55 replies in this Thread which was already clicked 8,142 times. The last Post () by greekgreek.

  • Η απάντηση ήταν διαφωτιστική για μένα.

    Για την χρήση που κάνω, όντως δεν βλέπω διαφορά ανάμεσα σε 11523 και 11529, είναι μόνο η "ικανοποίηση" ότι είμαι up to date.

    Άλλωστε αν κάποια έκδοση θεωρείται κρίσιμη για κάποια περίπτωση, που αφορά στο ευρύ κοινό, αυτό επισημαίνεται κάθε φορά από εσάς που έχετε τις γνώσεις και να είστε καλά.

    Ευχαριστώ για την απάντηση.

  • παιδια καλησπερα,να ρωτησω μετα την τελευταια αναβαθμιση το oscam σε 11532,προσεξα στο oscam webinterface

    εκειπου πηγαινα στη γραμμη και μου εδειχνε ποσες καρτες εχουν συνδεθει,τωρα που παταω πανω..στη σελιδαEntitlements--------- δεν δειχνει τιποτα.,λευκη σελιδα...ξερετε γτ συμβαινει αυτο??ευχαριστω

  • φιλε περασα αυτο το oscam by enigma1969 δεν λειτουργει...

    αυτο ειχα βαλει(oscam-svn11532-openpli40-webif-dvbapi-emu796-ipv6-upx) πριν βαλω του enigma1969

    κουτι octagon sf8hd με openpli 7

  • ενταξει φιλε,δεν περιμενω να ανοιξει κατι παραπανω,,απλα θελ να εχω εικονα τη μου δινει ο σερβιτορος απο καρτες ,για αυτο ρωτησα τι γινεται και δεν μου το εμφανιζει

  • Δεν φταίει o oscam αν έχει θέμα ο σερβιτόρος ...και ο τρόπους που κοιτάς είναι πολύ αόριστος γιατί σε ίδιες "πόρτες" μπορεί να περνάει και άλλα πακέτα και κάρτες τα οποία να μην φαίνονται...

  • Καλημέρα !

    Από ένα σημείο και μετά δεν μπορώ να πιάσω με το oscam το History στις 1W .

    Με το cccam το πιάνω .

    Και με τον mio 4K Plus ,που πήρα χτες ,δεν μπορώ να το πιάσω .

    Χρησιμοποιώ τα ίδια oscam.server κ.τ.λ που έβαζα στους άλλους δέκτες .

    Ποιο αρχείο μπορεί να το επηρεάσει .

  • καλησπερα ,το τελευταιο διαστημα παρατηρω θεμα με τον oscam στον δεκτη μου και δεν καταπαβαινω το λογο

    εκει πουτρεχει καλα και αποκριση στο ανοιγμα του καναλιου ειναι μια χαρα,απο το πουθενα θα αργησει να μου ανα ακοιξει το καναλι

    ενω δειχνει πρασινη ενδειξη, η ενω παιζει το καναλι θα μου κανει κολληματα ...

    και για να στρωσει παλι ο oscam κανω restart η να ξανα εγκαταστησω παλι τον oscam

    αν εχει συμβει κατι παρωμειο και σε σας παιδια..ελπιζβ να εχετε καποια γνωση


    ευχαριστω

  • Τελικά άλλαξα σερβιτόρο και μου έστειλε έτοιμο το oscam.server και παίζει το History στις 1W .

  • Φιλε δε το γνωρίζω γτ σε εσένα δεν εμφανίζει...από τη στιγμή που σου ανοίγει με oscam ..μια χαρά..



    Αν θες πήγαινε στο νήμα με Καναλια ελλ.ενδιαφεροντος να δεις μήπως καποιο παιδί γνωρίζει

  • καλησπερα στη παρεα,παιδια εχω μια απορια για το caid 0500:050f00 ενω τρεχει κανονικα ο σερβερ και πρασινιζει η ενδειξη (....V....)

    εχω βαλει στης ρυθμισεις του oscam-emu 11576-798

    disablecrccws = 1

    disablecrccws_only_for =.......0500:050F00;

    μαυρη εικονα...

    υπαρχει κατι στης ρυθμισεις που δεν εχω και πρεπει να μπει?

  • Καλησπέρα!

    Το canal+ 4k ultra hd, μου άνοιγε στην αρχή ,μετα δεν άνοιγε έβαλα στο disablecrccws_only_for,1884:000000 κ.τ.λ μου άνοιξε.

    Βλέπω πάλι δεν ανοίγει ,άλλαξε κάτι στο κανάλι ;

  • .:T3O:.

    Closed the thread.

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!