P@werVU Channels με ελληνικούς υπότιτλους & EPG

There are 1,017 replies in this Thread which was already clicked 101,884 times. The last Post () by georgeflu.

  • Συμφωνώ ότι είναι ΟΚ, αλλά νομίζω κάτι άλλαξε στο ίδιο το κανάλι και δεν έχει να κάνει με κάποιο patch σε image.

    Θα τσεκάρω και θα σου πω.

  • Οι υπότιτλοι είναι ΟΚ εδώ και ένα μήνα σχεδόν , δεν έχει να κάνει με δέκτη ή image :)

    φίλε μου προχτές το είδα

    γιαυτό & διευκρίνησα με τι δέκτη & image τους βλέπω γιατί δεν έχω ρωτήσει άλλους φίλους με άλλους δέκτες/image


    όταν είχαν δοθεί οι αναφορές με το πρόβλημα στο NAUTICAL που "αναβόσβηναν" οι υπότιτλοι (άλλοτε έρχονταν άλλοτε έσβηναν)

    το είχα τσεκάρει από μπΟΤΕ με Ζ δορυφορικό και έπαιζαν μια χαρά εκεί! άρα στη συχνότητα του μπΟΤΕ στις 9east δεν είχε θέμα ;)

    ενημερωτικά το αναφέρω για να βγει συμπέρασμα!


    ας μας πουν κι άλλοι από διαφορετικούς δέκτες / images για να διαπιστώσουμε....

    Edited once, last by spartans ().

  • Καλά έκανες και διευκρίνισες Γιάννη για να ενημερωθεί ο κόσμος , μπράβο και στον medousa89 για το info να ανέβουν ποιο ψηλά.

    Όντως συνέπεσε με το patch για τα powervu , αν δεν κάνω λάθος ήταν μια βδομάδα με 10 με πριν που είχα πάρει χαμπάρι ότι ήταν ΟΚ το nautical, έχω την εντύπωση ότι κάτι άλλαξε και στην συχνότητα , όπως είπα και ποιο πάνω δεν έχει να κάνει με το patch και είναι ΟΚ με όλα τα image, τουλάχιστον με pli4 του 2016 δεν έχει πρόβλημα που κοιτάζω τώρα .
    Σημασία έχει ότι ο κόσμος μπορεί να δει άλλο ένα κανάλι με Ελληνικά subs, αν και ακόμα αρκετές εκπομπές δεν έχουν ούτε στον πΟΤε.

  • Με την σειρά μου, κάλλιο αργά παρά καθόλου, επιβεβαιώνω την ομαλή λειτουργία των Powervu καναλιών στις 4,8οΕ και στις 0,8οW στον πολύ παλιό, αλλά μάχιμο DM 500HD μου φλασαρισμένο με με openpli 4.0 στις 05/10.

    Για το προβληματάκι που αντιμετωπίζω στον vu+ solo se, αναφέρομαι στο ειδικό thread.

  • καλησπερα και παλι διαβασα οτι στους vu+ του παλιους (solo στην περιπτωση μου) δεν παιζουν χωρις stream relay.

    θελω να ρωτησω τι ειναι το stream relay και πως το ενεργοποιουμε. αλλη μια ερωτηση που θελω να κανω ειναι οτι στον 0.8 ενω φαινονται οι υποτιτλοι εχω καταμαυρη εικονα.υπαρχει καμια λυση για τον δεκτη αυτον?

    επισης πως γινεται το auto-roll στα κλειδια θελω να μου πει καποιος αν γινεται.!

  • 1) stream relay ειναι μια διαδικασια,οπου ο δεκτης παιρνει το καναλι,το streamαρει στον εαυτο του ,και στο ενδιαμεσο το αποκωδικοποιει...

    2) δεν ειναι απλα το "ενεργοποιουμε", ειναι μια ολοκληρη συνδιαστικη διαδικασια (δεν βρισκω ομως τωρα την ενοτητα του "how to".

    3) δεν μπορεις να κανεις κατι,γιατι απλα ο δεκτης δεν μπορει χωρις stream relay να παιξει τα καναλια.

    4) autoroll γινεται,αλλα οχι σε ολα.ποια ακριβως θελεις? και εκει υπαρχει ενα how to,αλλα δεν το βρισκω τωρα...

  • Και εγω εψαχνα τα how to αλλα δεν εβρισκα κατι για αυτο ρωτησα εδω...

    Με ενδιαφερουν καναλια απο τον 23.5 τον 0.8 οτι μπορει να γινει τελος παντων. Πρεπει να τα κανω ενα ενα για auto roll ε?

  • τα καναλια του 23.5 δεν ειναι powervu,μονο με γραμμη θα ανοιξουν.απλα εκει χρειαζεται αλλη διαδικασια,για να "φυτεψεις" τους υποτιτλους στο καναλι που ανοιγει .περισσοτερα πιο κατω

    Nat Geo HD & Nat Geo WildHD 23.5° ελληνικοί sub σε enigma


    για τον 0.8 επισης, history και bbc earth επισης δεν ειναι σε powervu...


    αυτα που ειναι σε powervu τωρα,τα πρωτα μυνηματα εδω,βοηθουν P@werVU σε VU+

  • καλύτερα enigma edision, xtrend, gigablue παρά κλωνάρι dream τελικά

    τα λέγαμε κάποτε αλλά τεσπα., ιδού η Ρόδος..........

  • για όσους έχουνε oscam-emu version EMU r775 (και πανω)

    θελει προσθηκη στο reader του ΕMU και αυτο disablecrccws_only_for = 0E00:000000 Λογω της διόρθωσης CW checksums

    More info =https://github.com/oscam-emu/oscam-patched/wiki/PowerVU-config#november-2018-update---attention


    *Το πιο πάνω θα πρέπει να γίνει για κάθε reader EMU που είναι για powervu.

  • αντίστοιχα και για την Νcam6.7 θέλει το ίδιο με πιο πάνω


    For Ncam V 6.7

    Add the disablecrccws_only_for = 0E00:000000 directive in the oscam.server file under the Emu reader section.

    IMPORTANT: You have to do this change for every Emu reader you have configured for PowerVu.

  • οριστε oscam-emu 11438 r775 για openPLi


    [add] PowerVu hash mode 19 and 20

    [tryfix] OSCam-Emu sometimes crashed on startup when two or more Emu readers were configured

    [fix] Small optimizations and improvements


    Note :Add the disablecrccws_only_for = 0E00:000000 directive in the oscam.server file under the Emu reader section.



    IMPORTANT: You have to do this change for every Emu reader you have configured for PowerVu.

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!