P@werVU Channels με ελληνικούς υπότιτλους & EPG

There are 1,017 replies in this Thread which was already clicked 101,587 times. The last Post () by georgeflu.

  • Να, σε σχέση με το αρχείο, που ανέβασε απόψε ο nautilus7, που ήταν το πλήρες (;) oscam-emu, ενώ τις προηγούμενες φορές είχε ανεβάσει, όπως εσύ απόψε, μόνο το binary, που είναι και το απαραίτητο να αντικατασταθεί σε ένα ήδη εγκατεστημένο oscam-emu.

    Αναρωτιώμουν πως εγκαθιστούμε το αρχείο του nautilus7 και έψαξα και κατέβασα το oscam-emu, που ανέβασε απόψε ο enigma1969 στο τμήμα εκείνο του φόρουμ, που ασχολείται με το oscam, σε μορφή αρχείου .ipk, για να το περάσω στον δέκτη μου, αφού προηγουμένως απεγκαθιστούσα το υπάρχον oscam-emu 11434 r772.

    Το post σου, λοιπόν, ήρθε και έκανε τα πράγματα πολύ πιο εύκολα, αν δεν έχω γράψει καμιά μεγάλη κοτσάνα.

  • Να, σε σχέση με το αρχείο, που ανέβασε απόψε ο nautilus7, που ήταν το πλήρες (;) oscam-emu, ενώ τις προηγούμενες φορές είχε ανεβάσει, όπως εσύ απόψε, μόνο το binary, που είναι και το απαραίτητο να αντικατασταθεί σε ένα ήδη εγκατεστημένο oscam-emu.

    Αναρωτιώμουν πως εγκαθιστούμε το αρχείο του nautilus7 και έψαξα και κατέβασα το oscam-emu, που ανέβασε απόψε ο enigma1969 στο τμήμα εκείνο του φόρουμ, που ασχολείται με το oscam, σε μορφή αρχείου .ipk, για να το περάσω στον δέκτη μου, αφού προηγουμένως απεγκαθιστούσα το υπάρχον oscam-emu 11434 r772.

    Το post σου, λοιπόν, ήρθε και έκανε τα πράγματα πολύ πιο εύκολα, αν δεν έχω γράψει καμιά μεγάλη κοτσάνα.

    Εγώ δεν ανέβασα κανένα αρχείο σήμερα. Απλά έβαλα λινκ για το oscam-emu, τον κώδικα συγκεκριμένα (και πιο πολύ το έκανα για να δούμε τις αλλαγές που αναφέρονται), όπως σου εξήγησε και ο .:T3O:..


    Τις προηγούμενες φορές ανέβαζα κάποιο binary μόνο, το οποίο όταν έχεις ήδη εγκατεστημένο το oscam-emu στον δέκτη σου, απλά αντικαθιστάς το υπάρχον binary με το νέο (αφού πρώτα σταματήσεις το oscam-emu).

  • Να ρωτήσω κάτι έχω 2 δέκτες ο Edison όλα καλά ο παλιός μου VU+ Uno με stream relay αρκετές φορές μένει παγωμένη η εικόνα και πρέπει να κάνω επανεκκίνηση το oscam για να παίζει πάλι, είναι φυσικό λόγω stream relay?

    Δοκίμασα και την παραπάνω version αλλά κάνει τα ίδια.

    Υπόψιν τον έχω φορτώσει ελάχιστα και αν τσεκάρω system info όλα είναι κάτω από 60% ειδικά η RAM που είναι ελάχιστη.

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων

  • Να ρωτήσω κάτι έχω 2 δέκτες ο Edison όλα καλά ο παλιός μου VU+ Uno με stream relay αρκετές φορές μένει παγωμένη η εικόνα και πρέπει να κάνω επανεκκίνηση το oscam για να παίζει πάλι, είναι φυσικό λόγω stream relay?

    Δοκίμασα και την παραπάνω version αλλά κάνει τα ίδια.

    Υπόψιν τον έχω φορτώσει ελάχιστα και αν τσεκάρω system info όλα είναι κάτω από 60% ειδικά η RAM που είναι ελάχιστη.

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων

    άρα έχεις το sat dream gr 6 το "χαλαρό"? διότι ο δέκτης δεν έχει μεγάλες δυνατότητες για τέτοια πράματα

    ίσως γι'αυτό δεν έβγαλε & drivers η vu για τους παλιότερους (οοοοόταν τους έβγαλε μετά από μήνες!)

    φυσικό επακόλουθο είναι να παγώνει λόγω stream relay & πάλι καλά να λες που βλεπεις όπως βλέπεις χάρη στα παιδιά που ασχοληθηκαν....

    βέβαια δοκίμασε να αλλάξεις & κανάλι αντί restart


    δες τι χρονολογίας είναι ο δέκτης σου :(

  • Εχω καί στους 2 το τελευταίο satdream image στον VU+ Uno με πολύ λίγα pluging, οσο αφορά την χρονολογία ο πρώτος που βγήκε τον εχω από το Ιανουάριο του 12, πάρα λίγο 7 χρόνια , πάλι καλά να λέμε....

  • α ρε Θοδωρή τους έφτιαξες πάλι :thumbup:

    ωραίος

  • καλημερα παιδια

    κατεβαζω το αρχειο oscam 438 απο το ποστ 239 του medousa89 gia open pli και δεν λειτουργει.

    εχω dream 8000 me SatDreamGr 4

    κατεβαζω λαθος αρχειο?

    ευχαριστω

  • καλημερα φιλε ειδα το αρχειο που ανεβασες,λεω να το περασω (octagon sf8hd openpli 4) απλα απο απορια γτ ειναι διπλασιο σε μεγεθος,το ιδιο εχω περασει πριν μερες !!λογικα θα κανει για τον δεκτη μου,ευχαριστω...

  • καλημερα παιδια

    κατεβαζω το αρχειο oscam 438 απο το ποστ 239 του medousa89 gia open pli και δεν λειτουργει.

    εχω dream 8000 me SatDreamGr 4

    κατεβαζω λαθος αρχειο?

    ευχαριστω

    έχεις διαβάσει εδώ μέσα όπως έχουν γράψει την διαδικασία σωστά?


    <<σταματας το oscam,πας στον δεκτη με ftp στο usr/bin και βλεπεις εκει με τι ονομα υπαρχει το αρχειο σου (oscam η oscam-emu κλπ...)

    κρατας το παλιο σου να υπαρχει ενα backup, μετονομαζεις το νεο οπως το παλιο και το κανεις αντικατασταση στον δεκτη.

    ξαναξεκινας το oscam και τρεχει πλεον το νεο.αν κατεβασες σωστο αρχειο για τον δεκτη σου,εισαι ΟΚ.

    προσοχη θελει στο γεγονος οτι αλλο oscam και αλλο oscam-emu>>

  • ακριβως αυτα εχω κανει. το μετονομασα σε oscam-emu και εκανα ολη την παραπανω διαδικασια.


    μαλλον δεν κανει το αρχειο για τον δεκτη μου.


    τι να τρεξω σε τελνετ, δεν ξερω την εντολη.


    εχω κανει επαναφορα το προηγουμενο αρχειο.

  • ΣΤο έχω ξαναπεί το γιατί ... Μην λέμε το ίδιο και το ίδιο .

    'Smargo'

  • Για δώσε στο telnet oscam-emu

  • παντως το περασα ,μαυριλα δεν δουλεψε ,ξαναπερασα το παλιο!!

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!