Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,134 replies in this Thread which was already clicked 395,179 times. The last Post () by scorpionfighter.

  • Καλημέρα σε όλους .αγορασα αποκωδικοποιητή EDISION NINO,και δύο μέρες ταλεπωριεμαι για να κάνω αναβάθμιση και να ενεργόπησω το μοτέρ,,, Κάποιος φίλος αν μπορεί να με βοηθήσει...και απο που μπορω να βρω οδιγοσ χρισισ...θα ειμαι ευγνωμων.

  • Μήπως είναι εύκολο να δώσεις και την νεότερη έκδοση του plugin να δοκιμάσω και εγώ στο open nfr? Ευχαριστώ πολύ για τον κόπο σου georgeflu

  • επειδη απ οσο ξερω το nfr ειναι ενα image με ενημερωσεις,απλα υποθετω οτι η εκδοση που εχεις,ισως ειναι σχετικα πιο νεα...

    εν παση περιπτωση... αποσυμπιεζεις και περνας (διεγραψε αυτον που υπαρχει και περνα αυτον) τον φακελο,στο usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions

  • georgeflu καταρχήν ευχαριστώ πολύ αν το μήνυμα ήταν για μένα...αλλά δεν ξέρω η εγώ κάνω λάθος που δεν μπορώ να φορτώσω η δεν φορτώνετε εκ μέρους ,,,σήμανση το φορτώνω το έκδοση που κατέβασα στο usb και κλιστώ μηχάνημα βάζω να κάνω φόρτωση και μου βγαζη κατευτιαν μήνυμα ότι δεν υπάρχει αρχέω προς ενφανιση σε αυτό το μέσω ...εγώ το έχω έκδοση open atv 6.0 και κινύριο βγήκε open atv 6.1

  • georgeflu καταρχήν ευχαριστώ πολύ αν το μήνυμα ήταν για μένα...αλλά δεν ξέρω η εγώ κάνω λάθος που δεν μπορώ να φορτώσω η δεν φορτώνετε εκ μέρους ,,,σήμανση το φορτώνω το έκδοση που κατέβασα στο usb και κλιστώ μηχάνημα βάζω να κάνω φόρτωση και μου βγαζη κατευτιαν μήνυμα ότι δεν υπάρχει αρχέω προς ενφανιση σε αυτό το μέσω ...εγώ το έχω έκδοση open atv 6.0 και κινύριο βγήκε open atv 6.1

    οχι,δεν ηταν για εσενα το προηγουμενο μυνημα...

    σχετικα με την "αναβαθμιση"...το αποσυμπιεζεις το αρχειο πριν το περασεις στο στικακι? η το περνας απως ειναι συμπιεσμενο?

  • medousa89 το μοτέρ έχω εδώ και δεκαετίες .και μέχρι τώρα δουλευη με EDISION OPTIMUSS UNDERLAINE και δεν εχω πρόβλημα ...παντοσ ευχαριστω πολυ για απαντηση...εγω δεν εχω ANIGMA εχω EDISION NINO


    armakulas οχι δεν ειναι για εσενα αυτο

    και τι μοτερ εχεις ?

    ειχες ξανα enigma ?

    δες αυτο https://digitaltvinfo.gr/artic…-katoptrou-se-linux-dekti

    και οπου κολλήσεις το συζητάμε

  • o edision os nino (οπως και πολλοι αλλοι δεκτες αυτης,αλλα και αλλων εταιριων,φορανε λογισμικο τυπου "enigma2" . επειδη το enigma1 εχει ουσιαστικα "τελειωσει", για συντομια τους δεκτες με enigma2 λογισμικο τους λεμε απλα enigma.

  • ok τοτε ειναι πρωτη φορα με enigma , απλος δες τις ρυθμισεις του tuner (o ninο ειναι ο δορυφορικός ή ο combo ???) να ειναι στο advance προχωρημενες και οτι εχω στο link

    έχω αγανακτηιση.... μαλον θα δώσω πίσω κε να πάρω NANO...

  • αν παρεις το νανο ειναι η νύχτα με την μέρα σιγα σιγα θα το κανεις αν ειναι να σου δωσω ενα backup απο Satdreamgr

    αν είνε εύκολο να με βοιθήσετε θά ειμε ευγνώμων ,,,απλοσ απ αυτο δεκτη δεν κατεχω ..

  • ok τοτε ειναι πρωτη φορα με enigma , απλος δες τις ρυθμισεις του tuner (o ninο ειναι ο δορυφορικός ή ο combo ???) να ειναι στο advance προχωρημενες και οτι εχω στο link

    έχω αγανακτηιση.... μαλον θα δώσω πίσω κε να πάρω NANO...

    αν φυγεις απο enigma2 και πας σε κατι non linux

    τοτε για εύκολο ΜΗΝ παρεις ουτε nano ουτε piccollo αλλά τον PICCOLLINO

    το καλυτερο απ όλα!

    στο λέω γιατι έχει μοτερ και το συγκεκριμένο όχι μονο ανοιγει τα nat geo αλλά στα power vu δίνει auto update χωρις να χρειαζεται να περνας συνεχώς νεα κλειδιά

    και γενικά είναι εύκολος οπως ο nano αλλα πιο δυνατός

  • ok τοτε θα πας menu-εγκατασταση-αναζητηση-ρυθμιση tuner πατας <ΟΚ> και θα δεις το πιο κατω


    screenshot.jpg

    τυπος ρυθμισης -> προχωρημενο

    lnb -> lnb1 (αν εισαι με usals σε καθε δορυφόρο που εχεις)

    λειτουργια diseqc -> 1.2


    αν εισαι με usals "χρηση usals για αυτον το δορυφορο " ΝΑΙ


    και η ρυθμιση γεωγραγικου μηκους και πλατους

  • καλησπερα καπου ειχα μια λιστα m3u με ελευθερα Ελληνικα καναλια κια δεν την βρισκω , ττην εχει καποιος

  • καλησπερα καπου ειχα μια λιστα m3u με ελευθερα Ελληνικα καναλια κια δεν την βρισκω , ττην εχει καποιος

    https://raw.githubusercontent.…/greek-iptv/master/androi

    https://raw.githubusercontent.…ter/WebTV%20List.txtd.m3u


    αν δεν σου σπάσουν τα νεύρα και δεν σου βγάλουν τα μάτια τότε θα σαι και ο 1ος survivor!

  • ευχαριστώ πολύ ,,,τώρα αυτή στιγμή δεν έχω αποδικοπιτις... είχε πρόβλημα το δίκτυο δεν μπορη να αναγνώριση ασύρματο δίκτυο.

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!