Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,135 replies in this Thread which was already clicked 399,604 times. The last Post () by bigapple.

  • καλησπερα και ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!!! να έχουμε!

    Χρησιμοποιώ το plugin iptv player μεσα στο plugin στον φάκελο με τα ελληνικά εχει το cosmos greekdocumentaries οταν επιλέξεις κάποιο ντοκιμαντερ στον τίτλο του ντοκιμαντέρ γραφει: ενεργοποίησε τους υπότιτλους (EL) απο το dailymotion οσο κι αν έψαξα δεν κατάφερα να τους ενεργοποιήσω

  • νομιζω οτι αν αναβαθμισεις το plugin θα δουλεψουν οι υποτιτλοι πατωντας το μπλε κουμπι και επιλεγωντας γλωσσα el.

  • Καλημέρα σε όλους .Κάποιος φίλος αν μπορεί να μας πεί στους 68,5 Ε στο κανάλι ALMASPORT αν έχει σήμα .

    Απο εχθές δεν έχω καθόλου σήμα στο ξαφνικό !!

    Στο flysat δεν είδα κάποιο update που να λέει αν το κανάλι μετακινήθηκε-χαθηκε κλπ κλπ !!!

    (11014-V-3750-3/4 -8PSK-DVBS2)


    Ευχαριστώ εκ τον προτέρων

  • Επιβεβαιώνω ότι έχει χαθεί το σήμα από την Τρίτη. Όλα τα άλλα δουλεύουν κανονικά π.χ το NBCU E! Entertainment,
    Να θέσω κι εγώ ένα ερώτημα, υπάρχει κάποιο τέχνασμα να αοίξουμε το Kwese γιατί με όποιον τρόπο κι αν έχω προσπαθήσει -mcas, softcam- δεν μπορώ να δω φως.
    Ευχαριστώ

  • Καλημέρα ευχαριστώ για την πληροφορία φίλε μου.


    F 002403FE 00 AABBCC3111223366 ;KWESE FREE SPORTS 68,5E

    F 002403FE 01 AABBCC3111223366 ;KWESE FREE SPORTS 68,5E


    με mgcamd ανοίγει αλλα δυστηχώς μετά την τελευταία αλλαγή κλειδιού -δέν έχει ήχο πλέον !!!!

  • καλημέρα παιδία έχω πρόβλημα με το epgimport σε pingulux με enigma2 (open nfr) από το 2018 αρχισε το πρόβλημα, το γνωστό πρόβλημα που δεν κάνει import μένει στο 0 events για πάντα, (xz) αρχεία κτλ διμιουργούν το πρόβλημα...

    υπάρχει δυνατότητα να βρώ το epgimport για sh4 και τα κατάλληλα python lib modules ώστε να δουλέψει όπως πριν? ή μήπως υπάρχουν ζωντανες πηγές σε xml?

    ελπίζω να μη σας μπέρδεψα!!!

    Ελπίζω ο medousas να έχει την λύση!!!

  • καλημέρα παιδία έχω πρόβλημα με το epgimport σε pingulux με enigma2 (open nfr) από το 2018 αρχισε το πρόβλημα, το γνωστό πρόβλημα που δεν κάνει import μένει στο 0 events για πάντα, (xz) αρχεία κτλ διμιουργούν το πρόβλημα...

    υπάρχει δυνατότητα να βρώ το epgimport για sh4 και τα κατάλληλα python lib modules ώστε να δουλέψει όπως πριν? ή μήπως υπάρχουν ζωντανες πηγές σε xml?

    ελπίζω να μη σας μπέρδεψα!!!

    Ελπίζω ο medousas να έχει την λύση!!!

    μονο o georgeflu αν σε βοηθήσει με αυτον τον δεκτη

  • Ευχαριστώ πολύ!

  • εσυ (και ο καθενας μας φυσικα) δεν μπορεις να επεμβεις στο plugin. καπου εχει μια ενοτητα ο samsamsam που ζηταει προτασεις νομιζω. του το προτεινεις εκει,και εαν ειναι δυνατο,το προσθετει αυτος και ερχεται σε επομενη αναβαθμιση...


    edit: εδω η ενοτητα Please give proposals for new addons & modifications on IPTV Player

  • καλημέρα παιδία έχω πρόβλημα με το epgimport σε pingulux με enigma2 (open nfr) από το 2018 αρχισε το πρόβλημα, το γνωστό πρόβλημα που δεν κάνει import μένει στο 0 events για πάντα, (xz) αρχεία κτλ διμιουργούν το πρόβλημα...

    υπάρχει δυνατότητα να βρώ το epgimport για sh4 και τα κατάλληλα python lib modules ώστε να δουλέψει όπως πριν? ή μήπως υπάρχουν ζωντανες πηγές σε xml?

    ελπίζω να μη σας μπέρδεψα!!!

    Ελπίζω ο medousas να έχει την λύση!!!

    takis21 δες εδω https://forums.openpli.org/top…format/page-5#entry823946 για το προβλημα σου...

    αλλα λενε για mips

  • Τα εχω δει φίλε ευχαριστώ... με τα sh4 τίποτα ακόμα

  • ειναι σε python αυτα που θελει , απλος θελει να δοκιμασεις να περασεις το lib python-lzma για να δει τα ( XZ )

    ή δες σε πιο image το υποστηριζει ωστε να εχουνε κανει την αλλαγη

    Ναι το έχω καταλάβει... θα προσπαθήσω Από Δευτέρα γιατί δεν τον έχω σπίτι τον γέρο πιγκουίνο... αν τα καταφέρω θα ενημερώσω μήπως ψάχνει κ άλλος για λύση...

    Ευχαριστώ πολύ .:T3O:. που ασχολείσαι με το θέμα μου!!!

  • λοιποοοον.θεμα epg σε sh4.

    εκατσα μεσημερι προς απογευμα (ειχα λιγο ελευθερο χρονο) να ριξω μια ματια στον δεκτη. διαβασα διαφορα μυνηματα και ξεκινησα διαφορα πειραματα. το αποτελεσμα ηταν,να κρασαρω τον δεκτη,σε σημειο που να μην δεχεται λογισμικο. καπου εκει τον αφησα,γιατι επρεπε να φυγω...

    γυρω στις 2 το βραδυ γυρισα σπιτι και με λιγο ζορισμα,καταφερα να ξαναπερασω λογισμικο (το λογισμικο που χρησιμοποιω ειναι το custom build openpli 5 by joeuser.αυτο με βολεψε λογω powervu,multistream,του εριξα και καποιες μετατροπες απο satdream...κλπ!)

    δεν εβαλα σχεδον τιποτα ακομα,2 συχνοτητες καναλια και ξεκινησα με το epg (αν ξανακρασαρει,να μην στεναχωρεθω που το εστησα...)

    τελικα καταφερα το epg να δουλεψει,εγκαθιστωντας εξτρα τα 2 αρχεια που επισυναπτω παρακατω... (και μια νεωτερη εκδοση του epg plugin,προσοχη να εχει τα .py μεσα,ωστε να τα μετατρεψει σωστα μεσα ο δεκτης).

    προσοχη ομως,δεν ξερω αν ειναι οκ για ολα τα image,η εαν "κρεμασουν" σε καποιο...

    και τωρα μπορω σιγα σιγα να το ξαναστησω...

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!