Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,135 replies in this Thread which was already clicked 397,917 times. The last Post () by bigapple.

  • Το πρόβλημα οφείλεται στο hbbtv plugin. Μάλλον άλλαξαν κάτι στην διεύθυνση της hbbtv υπηρεσίας από την ΕΡΤ και προκαλεί το πρόβλημα... Θα δοκιμάσω και στον δικό μου os nino αργότερα.

  • δεν θυμαμαι να εχουμε αλλαγη στο 6 σχετικα με το link της ερτ στο hbbtv...

    ποια εκδοση χρησιμοποιουσες?

    δοκιμασε το "opera-hbbtv" (αν τυχων χρησιμοποιουσες καποιο αλλο)

  • Ναι δεν πρέπει να υπάρχει αλλαγή στο λινκ. Ίσως δεν είναι η σωστή έκδοση που έχει ο φίλος. Και σε μένα λειτουργεί κανονικά με το opera.

  • καλησπερα παιδια ,εχω ενα θεμα με τo diseqc 4/1 ,εχω πανω 4 δορυφορους,,,εταν ειναι οι 3 συνδεδεμενου ολα καλα...οταν παω να βαλω το 4ο δορυφορο σε μια απο τησ πορτες,για παραδειγμα πορτα C του diseqc τοτε επιρεαζει τους αλλου 3 δορυφορους στο σημα.πεφτει το ποσοστο και σε κατι καναλια λει δεν υπαρχει καθολου σημα!!!


    αν εχετε καμια ιδεα η αν εχει συμβει σε σας...ελπιζω την βοηθεια σας..ευχαριστω

  • καλησπερα παιδια ,εχω ενα θεμα με τo diseqc 4/1 ,εχω πανω 4 δορυφορους,,,εταν ειναι οι 3 συνδεδεμενου ολα καλα...οταν παω να βαλω το 4ο δορυφορο σε μια απο τησ πορτες,για παραδειγμα πορτα C του diseqc τοτε επιρεαζει τους αλλου 3 δορυφορους στο σημα.πεφτει το ποσοστο και σε κατι καναλια λει δεν υπαρχει καθολου σημα!!!


    αν εχετε καμια ιδεα η αν εχει συμβει σε σας...ελπιζω την βοηθεια σας..ευχαριστω

    δυστυχως σε αυτες τις περιπτωσεις,θελει πειραματα.

    τα "χτυπητα" σημεια,ειναι 2. το ενα ειναι το ιδιο το diseq,το αλλο ειναι καποιο lnb που ταλαντωνει και "τρελαινει" τα υπολοιπα.

  • καλησπερα παιδια ,εχω ενα θεμα με τo diseqc 4/1 ,εχω πανω 4 δορυφορους,,,εταν ειναι οι 3 συνδεδεμενου ολα καλα...οταν παω να βαλω το 4ο δορυφορο σε μια απο τησ πορτες,για παραδειγμα πορτα C του diseqc τοτε επιρεαζει τους αλλου 3 δορυφορους στο σημα.πεφτει το ποσοστο και σε κατι καναλια λει δεν υπαρχει καθολου σημα!!!


    αν εχετε καμια ιδεα η αν εχει συμβει σε σας...ελπιζω την βοηθεια σας..ευχαριστω

    δυστυχως σε αυτες τις περιπτωσεις,θελει πειραματα.

    τα "χτυπητα" σημεια,ειναι 2. το ενα ειναι το ιδιο το diseq,το αλλο ειναι καποιο lnb που ταλαντωνει και "τρελαινει" τα υπολοιπα.

    φιλε να κανω πειραματα να αλλαζω τους δορυφορους στις πορτες A,B,C,D.ΜΗΠΩΣ ΚΑΤΣΕΙ?

  • δε νομιζω. αν υπαρχει ελαττωματικο lnb,σε οποια πορτα και να το βαλεις,θα δημιουργει προβλημα.

    ομοιως...αν υπαρχει και προβλημα στο diseq.

  • Καλησπερα εχω μια απορια. Μπορουμε να συνδεθουμε στον δεκτη μας ασυρματα αλλα απο αλλο δικτυο? Ας πουμε να ειμαι στην δουλεια και να του κανω restart η να μπω στο webif?

  • Παλι εδω με προβληματα κολησε το μηχανημα osmega πηγα να περασω την oscam 11434 κανω επανεκινηση και κολησε στην εικονα satdreamgr 5. Eβαλα το usb για να ξανα περασω το image αλλα τιποτα καποια βοηθεια...............

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!