Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,135 replies in this Thread which was already clicked 402,377 times. The last Post () by bigapple.

  • Καλυτερα θα ηταν να το κανεις χωρις νταισεκ και μετα να το προσαρμοσεις αφου βρεις σημα,εγω τουλαχιστον ετσι κανω!

    takisxx

    Παναγιώτη είμαι περήφανος για σένα:thumbup:

    1 φορά στο δειξα & το πιασες το νόημα με την 1η

    σου αποδίδω τα εύσημα & χαίρομαι που είσαι στη παρέα κι εσύ βοηθώντας άλλους σε ότι ξέρεις ή μαθαίνεις:!:

    Με οποιον δασκαλο καθησεις... Εισαι αρχηγος Γιαννη! Ευχαριστω

  • Καλημερα παιδια!!!!!

    Στον 7w -on tv sport ποσο πιανετε? db?

    Eγω με 1.20 -μοτερ και inverto ultra --- το μεγιστο 6.8db location Nafplio

    Σας ακουω...............

    Καλημέρα σε db δεν μπορώ να σου απαντήσω γιατί έχω Amiko Alien 2 και δουλεώ spark. Πάντως σε ποιότητα (Αθήνα) που είναι το κρίσιμο παίζει μεταξύ 67% και 70% και μιλώ για τον αγώνα ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός που ήταν και μετά τις 21:30 την περασμένη Δευτέρα. Γενικά όμως επειδή έχουμε και τα ίδια χαρακτηριστικά (Lnb -έχω quad inverto black ultra και 1,2 πιάτο) θα σου πω ότι είδα μεγάλη βελτίωση και στα οριακά feed από τότε που άλλαξα καλωδίωση κι έβαλα viokal.

  • Να ρωτησω κατι πριν μπω στον κοπο,ο 7e βγαινει παρακεντρα ευκολα με πιατο 110? Ρωταω γιατι βλεπω και βγαινουν αρκετα feed εκει.να πω επισης πως ειμαι κεντραρισμενος στον 10 e.

  • κάποια μπορεί και να τα βγάλεις απλός όσο φεύγουμε απο το κέντρο του πιάτου μειώνει την διάμετρο αρα και την απολάβει του πια του και εχεις πχ αντιστοιχία σε ενα πια το 80cm αρα η παράκεντρη δεν ιδανική για feed χαμηλής ισχύς για το λόγω αυτο κάνουμε χρηση του μοτερ

  • κάποια μπορεί και να τα βγάλεις απλός όσο φεύγουμε απο το κέντρο του πιάτου μειώνει την διάμετρο αρα και την απολάβει του πια του και εχεις πχ αντιστοιχία σε ενα πια το 80cm αρα η παράκεντρη δεν ιδανική για feed χαμηλής ισχύς για το λόγω αυτο κάνουμε χρηση του μοτερ

    Τωρα που ειπες για μοτερ....εχθες που κοιταγα επεσα πανω σε αυτο. Εχεις υποψιν σου τιποτα? Εννοω ειναι σχετικα καλο γιατι πρεπει να ειναι με πλαστικα γραναζια

  • καλησπερα εκανα ενημερωση στο δεκτη os mega με image satdream 6 αλλαξε η oscam ειχα την 11436 και αλλαξε 11437 δεν δουλευουν τα Powervu ενω τα κλειδια τα περνει κανονικα

  • δες εδω https://github.com/oscam-emu/o…tched/wiki/PowerVU-config


    Quote

    November 2018 update - Attention!

    From Emu version r775 and on, in order PowerVu to work properly, you need to tell OSCam to skip the checksum test for CWs.

    This can be done by one of the following three ways:

    1. Delete you current Emu reader and let OSCam-Emu create a new one for you, with all necessary settings.
    2. Add the 0E00:000000 string in the Skip CWs checksum test only for option under the general reader settings.
    3. Add the disablecrccws_only_for = 0E00:000000 directive in the oscam.server file under the Emu reader section.

    IMPORTANT: You have to do this change for every Emu reader you have configured for PowerVu.

  • καλησπερα παιδια,θα ηθελα να σας ρωτησω ,επειδη κανω δοκιμες σε δορυφορους να δω τι μπορω να πιασω ,καταφερα να πιασω τον hispasat 30w,αλλα επειδη ειναι πολυ μακρια απο τους βασικους δορυφορους...με 80αρι πιατο παεριοχη πατρα θα ειμαι κομπλε?στο satbeams για την περιοχη μου λει

    reseption details

    EIRP LEVEL=47DBW

    RECOMMENDED DISH SIZE=75CM


    αρα με ενα 80αρι πιατο ειμαι κομπλε?δε θα χασω συχνοτητες..ευχαριστω

  • με 80αρι (78 μεγαλη διαμετρος 75 μικρη) πιατο,πλην λιγων συχνοτητων που ειναι στα ορια,οι υπολοιπες ερχονται με 11-12.5db (λογικα και στην Πατρα που ειναι πιο δυτικα απο εμενα,το ιδιο θα συμβαινει...)

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!