Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,134 replies in this Thread which was already clicked 395,188 times. The last Post () by scorpionfighter.

  • Καλημερα παιδια σε ολους!!

    Και στο Ναυπλιο πιανω 5,κατι db αλλα με κατι μικρορυθμισεις στο μοτερ πιανω 6.8 κατι με καλοκαιρια

    Αλλα ουσιαστικα θελει μεγαλο πιατο για 7w.Eτσι και αλλιως ειναι ενα καναλι

    ON TV Sport

    7°W-10853 H 27500 -FTA ----που θελουμε....

    Aυτα απο μενα ,με πολυ αγαπη καλη Κυριακη lex!!!!

  • Καλησπερα στην παρεα. Να ρωτησω αν ο Dreambox 800 (γνησιος) ανοιγει τα powervu καναλια (0,8 4,8 9Ε) γιατι προσπαθησα αλλαζοντας και την oscam που ειχα με μια απο δω αλλα φως δεν ειδα.Αν γινετε ας ανεβασει καποιος τα αρχεια που χρειαζεται.Ευχαριστω.

  • Καλησπερα στην παρεα. Να ρωτησω αν ο Dreambox 800 (γνησιος) ανοιγει τα powervu καναλια (0,8 4,8 9Ε) γιατι προσπαθησα αλλαζοντας και την oscam που ειχα με μια απο δω αλλα φως δεν ειδα.Αν γινετε ας ανεβασει καποιος τα αρχεια που χρειαζεται.Ευχαριστω.

    οτι ανοιγει,ανοιγει...

    δεν ξερω ομως μηπως δεν εμφανιζονται σωστα οι υποτιτλοι,μια και υπηρξε ενα fix καποια στιγμη,που δεν ξερω εαν εχει διορθωθει στα 800αρια (λογω του οτι δεν υπαρχουν ενημερωμενα λογισμικα)

  • καλό θα ήταν να ανοίξουμε 1 νήμα ΝΕΟ περί λήψεων σταθερών καναλιών ή feed

    και να τα μετακινούσε εκεί ο mod W@Rp

  • Quote
    Quote

    Ευχαριστώ για την απάντηση. Επειδή δεν ενημερώνετε πλέον ο 800 γι αυτό ρώτησα.. Έχω sat dream image.. Αν μπορεί κάποιος ας ανεβασει αρχεία για τον 800αρη μήπως δούμε φως..

    φιλικά να στο πω & αν θες το πιάνεις:

    δεν μπορείς να βαδίζεις αιωνίως με το ίδιο δέκτη. ειδικά όταν θες "πράγματα" τα οποία είναι καινούρια ή τα p0wer view που ανέφερες.


    αν προσέξεις ο Γιώργος σου έγραψε ότι δεν είναι σίγουρο για το αν θα δειχνει ΣΩΣΤΑ τους υπότιτλους. το αναφέρω γιατί και να το καταφέρεις θα είναι η επόμενη ερώτηση.


    τα παιδιά εδώ απαντάνε ευγενικά όπως βλέπεις & προσπαθούν για το κάθετι όμως η αλήθεια είναι ότι όλα τα παλιότερα δεκτάκια πάνε έως 1 σημείο από δυνατότητες.......αν θες να μιλήσουμε ντόμπρα & σταράτα χωρίς περιστροφές & ενδοιασμούς χωρίς παρεξήγηση.....αν σου αρέσει ο παλιός δέκτης & τον κρατάς ή δεν έχεις λεφτά για καινούριο το κατανοώ αλλά κατανόησε κι εσύ ότι δεν μπορούν τα παιδιά να υποστηρίζουν δέκτες για πάντα! αφού βλέπεις ούτε άλλα images συνεχίζουν υποστήριξη. άρα?

    αλλά ούτε φυσικά & οι εταιρείες......φυσικά για να αγοράζουμε καινούρια...

    λογικό δεν είναι?;

    όπως κάνουμε κι εμείς 1 εργασία για τα προς το ζην έτσι κι οι εταιρείες δουλεύουν για νεότερα για να βγάλουν τα κέρδη.

  • καλό θα ήταν να ανοίξουμε 1 νήμα ΝΕΟ περί λήψεων σταθερών καναλιών ή feed

    και να τα μετακινούσε εκεί ο mod W@Rp

    συμφωνώ με την άποψη του Γιάννη να υπάρχει ένα νέο νήμα περί λήψεων σταθερών καναλιών ή feed.

  • καλησπερα χρησιμοποιω το sd 6 και θα ηθελα να ρωτησω βαζοντας στικακι wifi στο usb δεν θα επρεπε να πιανω ασυρματο δικτυο?

    με ενα αλλο image που ειχα ποιο παλια με τον ιδιο τροπο μπορουσα να συνδεθω στο ιντερνετ ασυρματα μεσω wifi stick.μηπως λειπει κατι?

  • Καταρχήν σε ευχαριστώ για τον χρόνο που ξοδέψες να απαντήσεις. Ο μόνος λόγος που θα θελα να ανοίξω τα συγκεκριμένα κανάλια είναι καθαρά για χόμπι. Ούτε πρόκειται να κάτσω να δω, γι αυτό δεν μ'ενδιαφέρουν και οι υποτιτλοι. Έχω άλλον δεκτή με νόμιμη συνδρομή. Καταλαβαίνω ότι παλιώσε ο 800αρης και δέχομαι όλα αυτά που αναφέρεις αλλά πες μου έναν λόγο να πάρω καινούργιο πέρα από την αναβάθμιση που θα χει και ότι θα' ναι 4Κ. Και επειδή μιλάμε ντομπρα και σταρατα οι δέκτες αυτοί χωρίς σερβιτόρο είναι ουσιαστικά άχρηστοι. Εκτός και αν κάποιος καινούργιος παίζει κάποιο πακέτο ελληνικού ενδιαφέροντος (όχι iptv) οπότε πάω πάσο.

  • Φιλε καλησπερα, δεν ειναι ακριβως ετσι τα πραγματα. δυστυχως τα καινουργια hacks γινονται με πιο καινουργια μηχανηματα και αυτο ειναι ο νομος της αγορας. αν εναν δεκτη μπορουσες να τον κρατησεις 10 χρονια και να κανει τα παντα οι εταιριες παραγωγης δεκτων θα ειχαν κλεισει. Οσον αφορα στο αν ο δεκτης με σερβιτορο ειναι χρησιμος οκ, αλλα αυτο δεν ειναι hack αυτο ειναι διαμοιρασμος μια κανονικης συνδρομη, εισαι επι της ουσιας πελατης, γιατι για να παρεις αυτες τις υπηρεσιες καταβαλεις το αναλογο αντιτιμο. δυστυχως για ολους το χομπι που εχουμε επιλεξει, χρειαζεται σε τακτα χρονικα διαστηματα να βαζουμε το χερι στην τσεπη, οσο μπορει ο καθενας, ωστε να αναβαθμιζουμε τον εξοπλισμο μας. ειτε αυτο ειναι κποιο μοτερ ειτε καποιος δεκτης ειτε καποιο lnb.

  • μαλλον κατι παιζει ;)

    τα παλια παιζουν ακομα .... αλλα μπορει τα νεα να μην εχουν και ολα τα " hacks" ...

    για το θεμα με την dreambox είναι οτι εχει αποκοπεί απο τις open source ομαδες και για τον λόγω αυτο οτι δουλεια ειχε γίνει τοτε αυτο έχετε όποτε μην περιμένετε διορθώσεις ...

  • Παιδια γιατί με openpli 6.2 και εγκατεστημένο oscam emu δεν μου βγάζει στο φάκελο etc/tuxbox/config/oscam-emu μαζι με τα υπολοιπα το αρχείο oscam.dvbapi?

  • Παιδια γιατί με openpli 6.2 και εγκατεστημένο oscam emu δεν μου βγάζει στο φάκελο etc/tuxbox/config/oscam-emu μαζι με τα υπολοιπα το αρχείο oscam.dvbapi?

    φιλε κανονικα επρεπε να σου τα δειχνει τα αρχεια ,μηπως να το ξαναπερασεις openpli 6.2

    εγω παντω προτιμω απο openpli το 4,ειχα βαλει καποιες μερες το 6.2 αλλα νομιζω το 4 ειναι πιο σταθερο,απο την δικη μου εμπειρια.να σκεφτει με το 6.2 ειχα θεμα την ip μια την εβρισκε μια οχι...τεσπα αυτα απο μενα

  • Παιδια γιατί με openpli 6.2 και εγκατεστημένο oscam emu δεν μου βγάζει στο φάκελο etc/tuxbox/config/oscam-emu μαζι με τα υπολοιπα το αρχείο oscam.dvbapi?

    ο προφανεστερος λογος ειναι οτι ειναι κενο και δεν εχει κατι γραμμενο μεσα.

    δοκιμασε μεσω της webif του oscam / files/oscamdvbapi γραψε το περιεχομενο,αποθηκευσε, επανεκκινηση του cam

  • σωστος μου το εμφανισε αλλα ειναι κενο.πρεπει να περασω συγκεκριμενες ρυθμισεις εκει μεσα?πχ για τα nat geo στις 23,5 o medousa μου ειπε να προσθεσω αυτα

    J: 0500:021A10:0302:02BE 0D96:000004:02C0;

    J: 0500:021A10:0304:02FA 0D96:000004:02FE;

    τα βαζω ετσι απλα χυμα μεσα η πρεπει να εχει καποια μορφη το αρχειο αυτο?

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!