Ερωτήσεις - Απαντήσεις

There are 5,134 replies in this Thread which was already clicked 395,122 times. The last Post () by scorpionfighter.

  • Καλησπέρα σε όλους,


    θα μπορούσε κάποιος να μου πει αν έχει «σπασίματα» στις 45°E 11635 v 30000. Εδώ και 3 ημέρες η ποιότητα παίζει στο πιάτο (1,2μ) 0%-40% ενώ είχα 85% όπως και σε όλον τον υπόλοιπο δορυφόρο. Έχει ξαναγίνει κάτι αντίστοιχο πριν από 5-6 μήνες και φαντάζομαι ότι είναι ο transponder και θα επανέλθει.


    Απλά αν έχει όρεξη κάποιος, ας περάσει από την συγκεκριμένη συχνότητα να μου πει.


    Ευχαριστώ

  • με κέντρο τη 42 e άρα παράκεντρο στην 46Ε σε 100 gibertini 84%

  • Ευχαριστώ, άρα πρέπει να δω λίγο την καλωδίωση μου ή αν με " ταπώνει" κάτι

  • Καλησπέρα, παιδιά μηπως έχει κάποιο το τελευταίο σε ημερομηνία oscam.provid το ψάχνω γενηκα στο νετ αλλά δε βρίσκω κάτι ,αν το έχει κάποιος ας το ανεβάσει.. ευχαριστώ

  • δεν είναι απόλυτο αυτο που λες γιατι μπορει να εχει καεί η μια απο τις τέσσερις οποτε θελει να τις δεις μια μια και οριζόντια και κάθετα γιατι μου ειχε τύχει σε ενα twin να εχει κάψει στην μια εξοδο μονο την κάθετη

  • καλησπερα εχω ενα θεμα στο αστρα 4.8 με τα PowerVu δεν ανοιγουν και εαν ανοιξουν παιζουν για 1 λεπτο και μαυριλα ενω στο thor δεν εχω θεμα παιζουν κανονικα.... εχω την oscam emu 11438 αυτο γινεται περιπου δεκα μερες

  • δεν είναι απόλυτο αυτο που λες γιατι μπορει να εχει καεί η μια απο τις τέσσερις οποτε θελει να τις δεις μια μια και οριζόντια και κάθετα γιατι μου ειχε τύχει σε ενα twin να εχει κάψει στην μια εξοδο μονο την κάθετη

    Σωστό αυτό που λες. Αλλά ξέχασα να γράψω ότι δοκίμασα και την δεύτερη γραμμή που παίρνει από το LNB ο Amiko Alien και το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο. Η τρίτη γραμμή που πάει σε TV με δορυφορική πάλι ίδιο αποτέλεσμα. Εννοείται ότι είχα κάνει δοκιμές πριν σε κάθετες κι οριζόντιες. Για παράδειγμα η 11555 v 30000 είναι φουλ. Τώρα και η 11635 άρχισε να παίρνει τα πάνω της...


    Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις:thumbup:

  • καλησπερα εχω ενα θεμα στο αστρα 4.8 με τα PowerVu δεν ανοιγουν και εαν ανοιξουν παιζουν για 1 λεπτο και μαυριλα ενω στο thor δεν εχω θεμα παιζουν κανονικα.... εχω την oscam emu 11438 αυτο γινεται περιπου δεκα μερες

    emm with fake keys

    #P 048E 0052A334 E39B909A1940B8 ;emm key

    #P 048E 005E278F 2C803303B933A4 ;emm key

    αν έχεις αυτά τα 2 σβήστα

  • Καλημερα σας,μια ερωτηση να κανω.

    Εχθες τα digi sport 1 2 3 παιζανε κανονικα οταν πηγαινα στο 4 μου εβγαζε αποτυχια συντονισμου δεν αναιβαζε σημα καθολου,ενω ειχε βγαλει κανονικα epg,Εχουμε υποψη τι μπορει να φταιει? Πριν 2 μερες επαιζε κανονικα

  • Καλημερα σας,μια ερωτηση να κανω.

    Εχθες τα digi sport 1 2 3 παιζανε κανονικα οταν πηγαινα στο 4 μου εβγαζε αποτυχια συντονισμου δεν αναιβαζε σημα καθολου,ενω ειχε βγαλει κανονικα epg,Εχουμε υποψη τι μπορει να φταιει? Πριν 2 μερες επαιζε κανονικα

    φιλε τσεκαρε το diseqc μηπως εχει θεμα,πρωσοπικα ειχα το ιδιο προβλημα σε μια πορτα σε 4χ1 δεν μου εβγαζε σημα σε καποια καναλια ,αλλαξα το diseqc και ολα καλα,τολεω βαση την δικια μου περιπτωση...

  • Στον ιδιο δορυφορο δηλαδη αλλα σου βγαζανε σημα και αλλα οχι και με την αλλαγη ντισεκ εστρωσε? Θα προσπαθησω πρωτα να αλλαξω θυρα στο ντισεκ και βλεπουμε αλλα μου ακουγετε λιγο παραξενο να ειναι το ντισεκ λογω του πτι δεν θα ανοιγαν και τα αλλα καναλια στον ιδιο δορυφορο,θα βγαζαν ολα προβλημα

  • Στον ιδιο δορυφορο δηλαδη αλλα σου βγαζανε σημα και αλλα οχι και με την αλλαγη ντισεκ εστρωσε? Θα προσπαθησω πρωτα να αλλαξω θυρα στο ντισεκ και βλεπουμε αλλα μου ακουγετε λιγο παραξενο να ειναι το ντισεκ λογω του πτι δεν θα ανοιγαν και τα αλλα καναλια στον ιδιο δορυφορο,θα βγαζαν ολα προβλημα

    Και όμως φίλε αυτό είχε γίνει ..μη φανταστείς λίγα κανάλια ,είχε θέμα μια πόρτα στο diseqc ..για αυτό μην αποκλείσεις τπτ που μπορεί να συμβεί..άλλαξα το diseqc και όλα ήταν κομπλέ...ακριβώς όπως εσένα μύνημα σε κανάλι ""αποτυχία συντονισμού"""

Φόρουμ γερμανικά LinuxSat

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!